‘YESAD’ Projesi başladı

‘YESAD’ Projesi başladı

Adana Sanayi Odası ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GİZ) iş birliği ile yürütülen, tamamı Alman Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilen “Yeşil Sanayiye Doğru Toplumların İstihdamla Kaynaştırılması (YESAD)” projesi başladı. YESAD Projesi kapsamında firmalara uygulanacak mevcut durum anketi sonrası enerji verimliliği, atık su ve atık yönetimi, çevre duyarlılığı, üretim ve kaynak verimliliği, dış ticaret ve e-ticaret konularını kapsayan mentörlük hizmeti verilecek. Yeşil Mutabakata uyum sağlamak ve karbon ayak izini azaltmak için çalışacak firmalara 6 ay boyunca istihdam desteği sağlanacak. ADASO üyesi firmaların yararlanacağı projeyle, firmaların istihdamlarına katkı sağlayan, yalın üretim teknikleri ile verimliliklerini artıran, yeşil üretime önem veren verimlilik odaklı metotlarla firmaları döngüsel ekonomiye adapte edilmesi hedefleniyor.
‘Yeşil Yol Haritası’
Firmaların “Yeşil Yol Haritası’nın” çıkarılacağı proje kapsamında izleme ve uygulama aşamasında görev alacak mentör ekibi oluşturulacak. Proje kapsamında montörler; firmalara yol haritasında belirlenen kriterler çerçevesinde, her ay firmaların hedeflerine ulaşmaları için nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda önerilerde bulunacak. 
 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER