Kadın Dernekleri Baro’da

Kadın Dernekleri Baro’da

İspanya’nın Granada Bölgesinde kadına yönelik şiddetle ilgili çalışmalar yapan Orgiva Kadınlar Derneği Başkanı Sosyal Çalışmacı SandraMoreno, Sosyal Çalışmacı ve Kriminoloji Uzmanı EncarniQuesada, Orgiva Kadın Derneği Gönüllüsü Eda Peker, Osmaniye İş Kadınları Derneği Başkanı Feride Demir ve  Adana Kadın Danışma ve Sığınma Derneği Gönüllüleri (AKDAM) üyeleri Baro Başkanı Veli Küçük’ü ziyaret etti. Ziyarette; adli yardım hizmetleri,  kadına yönelik şiddet ve toplumsal cinsiyet eşitliği hakkında yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine dair görüş alışverişinde bulunuldu.
Baro Başkanı Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülkemizdeki hukuk sistemi, kadın ve çocuk hakları, demokrasi ve avukatların rolü konusunda bilgiler verdi. Ardından soru-cevap şeklinde devam eden toplantıda İspanya Granada bölgesindeki kadına yönelik şiddetle mücadele alanında yapılan çalışmalar, sığınma evlerinin durumu, hukuksal ve sosyal destekler dile getirildi.
Ziyaret esnasında Baro Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Hakları Merkezi Koordinatörü Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Merkezin Başkanı Av. Merve Gündoğdu, merkezin üyelerinden Av. Meryem Boğa, Av. Deniz Eylem Coşkun, AKDAM Gönüllüsü Av. Muhal İkikardeş de hazır bulundular.  

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER