ATOSEV’DEN PETROL İSTASYONU TEKLİFİNE DESTEK

ATOSEV’DEN PETROL İSTASYONU TEKLİFİNE DESTEK

Türkiye’nin eğitime destek veren seçkin kurumları arasında yer alan Adana Ticaret Odası Sosyal Hizmetler ve Eğitim Vakfı’nın (ATOSEV) Başkanı Serdar Hatipoğlu, vakfın 54 yılda 20 bin üniversite öğrencisine burs verdiğini söyledi.

Eğitime hizmet amacıyla kurulan vakfa desteğin kentini seven her Adanalı’nın görevi olduğunu vurgulayan Hatipoğlu, “Bu manada, odamıza ait arazide vakfımıza gelir amacıyla akaryakıt istasyonu ve butik işyerleri yapılması projesini gündeme getiren ATO Başkan Yardımcısı Sayın Yücel Bayram’a ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.” dedi. Başarılı, ancak maddi durumları yetersiz üniversite öğrencilerine destek amacıyla 1965 yılında kurulan ATOSEV’in bu yıl Adana’da yaşayan maddi desteğe muhtaç bin 703 başarılı öğrenciye burs verdiğini bildiren Serdar Hatipoğlu, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 367 öğrenciyi mezun ettiklerini hatırlattı. Hatipoğlu, burs verilen öğrenci sayısı bakımından Türkiye’nin en seçkin kurumları arasında yer alan ATOSEV’in sadece Adana’nın ve Çukurova’nın değil, Türkiye’nin göz bebeği kurum olduğunu vurguladı. 

ATO Yönetimine teşekkür

ATOSEV’e destek amacıyla Beyazevler Mahallesi’nde bulunan ATO’ya ait 5 dönümlük arazide, geliri vakfa aktarılmak üzere akaryakıt istasyonu ve butik işyerleri yapılması projesinden dolayı ATO Başkan Yardımcısı Yücel Bayram ve oda yönetimine teşekkür eden Hatipoğlu, şöyle devam etti: “ATOSEV’in en öncelikli hedefi, Adana’nın Çukurova’nın ve Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretecek kapasitedeki gençlerin en iyi eğitimi almalarına katkıda bulunmaktır. Bu manada, odamıza ait Beyazevler Mahallesi’ndeki arazinin vakfımıza destek amacıyla değerlendirilecek olması ATOSEV yönetimimizce büyük heyecanla karşılanmıştır. Bu heyecanımız, 25 yıldır atıl olarak duran arazide kentimize yakışacak proje hayata geçirilmesinin yanında, işyerlerinin geliriyle ATOSEV’e sağlanacak kaynakla çok daha fazla üniversiteli gencimizi okutacak olmamızdan kaynaklanmaktadır.” 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER