Karalar: 2020 Emekleme, 2021 Yürüme, 2022 Koşma yılımız olacak...

Karalar: 2020 Emekleme, 2021 Yürüme, 2022 Koşma yılımız olacak...

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan’da mahalle gezilerine katılarak belediye çalışmalarını inceledi, halkla dertleşti. 

‘BİZE YAKIŞAN ADİL DAVRANMAKTIR’

Yeşiloba ve Dağlı oğlu mahallesindeki asfalt çalışmalarını kontrol eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, her iki mahallede de halkın yoğun ilgisiyle karşılandı. Sorunları dinleyen Karalar, vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyemizin durumunu anlatmaya gerek yok. Ama hiç endişelenmeyin. Neresi daha az hizmet almışsa oraya daha çok hizmet edeceğiz. Bütün Adana’ya hizmet götürmek zorundayız. Bize yakışan da adil davranmaktır. Bütün insanları eş ve eşit görmektir. Biz insana önem veririz. İnsana önem verdiğimiz için de ırkına cinsine kimliğine mezhebine bakmayız. Bizim için insan en yüce değerdir ve onların hepsine hizmet etmek bizim de görevimizdir.” dedi. Yeşiloba Mahallesi’nde halkın 30 senedir çözülmeyen işleri kendilerinden çözmesini istediğini ifade eden Zeydan Karalar, “Bundan memnun oluyoruz. Niye, bize güveniyorlar? Bizim yapabileceğimize inanıyorlar. Onun için bunu soruyorlar. Ben bu milletin güveninden dolayı büyük bir mutluluk elbette yaşıyorum. Ama bu bana ağır sorumluluk yüklüyor.” diye konuştu.

‘EMEKLEME DÖNEMİ YENİ BAŞLADI’ 

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak zor durumda olduklarını ancak bunun altından kalkacaklarını vurgulayan Karalar, sözlerini şöyle sürdürdü: “2019 yılı emekleme yılı bile değildi. Elimiz kolumuz bağlı hiçbir şey yapamayan bir belediye halindeydik. Emekleyemiyorduk bile. 2020 Yılı emekleme yılı, 2021 yılı yürüme, 2022 yılı da koşma yılı olacak.  Şartlar bunlar. Şartları güzelleştireceğiz, düzelteceğiz; çünkü biz parayı onlardan iyi kullanırız. İnsanı da onlardan çok severiz, hizmeti de onlardan iyi yaparız. Akkapı, Gülbahçesi, Dağlıoğlu’nda 25 kilometrelik kanalizasyon hattını biz başlattık, bitirmek üzereyiz.” Belediyenin içinde bulunduğu çok kötü şartlarda dahi yol yapmaya devam ettiklerini vurgulayan Karalar, ekonomik şartların düzeldiğinde neler yapabileceğini halkın tahmin etmesini istedi. Bu yıl bütün Adana bir yol hamlesinin başlayacağını ve halkın farkına varacağını;  iyi idare edilen bir bütçede nasıl işler çıkarılır buna herkesin şahit olacağını dile getiren Karalar, halk adına hizmeti aralıksız sürdüreceklerini sözlerine ekledi. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER