Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı gerçekleştirildi

Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konan ‘‘Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi’’ doğrultusunda trafikte kural ihlali yapılması sonucunda meydana gelen kazaların önlenmesine yönelik kısa vadede yapılması gereken çalışmaların görüşüldüğü Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Vali Demirtaş; ‘‘İçişleri Bakanlığımızca uygulamaya konan kaza nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların en aza indirilmesi hususunda yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere sizlerle istişarelerde bulunmak istedik.’’ dedi.

Yapılan çalışmalar doğrultusunda kazalardan kaynaklı sosyo-ekonomik kayıpların yanı sıra bireyi, toplumsal hayatı ve kamu güvenliğini tehdit eden risklerin ortadan kaldırılmasının hedeflendiği çalışmaların ülkemiz için büyük önem arz ettiğini belirten Vali Demirtaş, trafik kurallarına uymanın hayati önem arz ettiğini bir anlık dikkatsizlik ve kural tanımazlığın telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağına değindi.

‘‘GEREKSİZ KORNA ÇALINMASIN’’

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla süren toplantıda oda başkanlarına da seslenen Vali Demirtaş, gereksiz yere korna çalınmasının vatandaşlara rahatsızlık vereceğinden bu hususta şoförlerin uyarılması gerektiğini belirterek vatandaşların can güvenliği açısından da önemli bir husus olan 10 numara yağ kullanımının önlenmesi konusunda uyarıda bulundu. Ayrıca şoförlerin; 65 yaş üstü vatandaşlar, şehit yakınları, gaziler ve engelli vatandaşlar da dahil olmak üzere tüm vatandaşlara nezaket kuralları çerçevesinde davranmaları gerektiği konusunda uyarılmaları ve gerekirse eğitime tabi tutulmaları gerektiğini sözlerine ekleyen Vali Demirtaş, belirlenen alanlar dışında yolcu indirme/bindirmenin yapılmaması gerektiğini belirtti.

Valilik makamı toplantı salonunda gerçekleştirilen  toplantıya  İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gazi Demir, Otobüsçüler Odası, Servisçiler Odası, Merkez ve Yüreğir Otogar Müdürlükleri, Adana Otobüs İşletmeleri Derneği yetkilileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER