POZANTI BELEDİYESİ’DEN BİR ESER DAHA

 POZANTI BELEDİYESİ’DEN BİR ESER DAHA

Pozantı Belediyesi’nin kültür hizmetleri yayınlarının beşinci kitabı olan Fotoğraflarla Pozantı-Belemedik Tarihi adlı tarih ve kültür kitabı yöre halkına kazandırıldı. Pozantı Belediye Başkan Mustafa Çay, 10 yıllık görev süresinde Medeniyetler Geçidi Pozantı, Milli Mücadelede Pozantı ve Pozantı Kongresi, Pozantı’nın Kurtuluşu ve Şehit Kasım Hoca ve Pozantı Tarihi adında 4 farklı tarih ve kültür kitabını ücretsiz şekilde vatandaşlara dağıttı. Başkan Çay'ın teşvik ve destekleriyle bu kez Ahmet Nadir İşisağ tarafından Fotoğraflarla Pozantı – Belemedik Tarihi adlı kitap kültün dünyasına kazandırıldı.

Pozantı Belediyesi’nin kültür hizmetleriyle ilgili ve “Fotoğraflarla Pozantı – Belemedik Tarihi” adlı kitabı hakkında açıklamalarda bulunan Çay, şunları söyledi: “Kültür ve sanat yönünden tarihi geçmişini Pozantılı hemşehrilerime ulaştırabilme adına ciddi anlamda çalışmalar yaptık. Adana’mızın çok değerli tarihçi ve yazarlarıyla çıktığımız bu yolculuğumuzda bizim için çok önemli değer taşıyan Belemedik’in “Fotoğraflarla Pozantı – Belemedik Tarihi” isimli kitabını ortaya koyduk. Bu kitabı ortaya çıkaran Belemedik Yaşatma Derneği Başkanı da olan yazar Ahmet Nadir İşisağ’a teşekkürü borç biliyorum. Bu kitaplar bizim kimliğimiz, bizim geçmişimiz ve geleceğe mirasımız olan kitaplardır. Hiç birisi bir reklam amacı taşımayan tamamen içerisinde tarihi vesika ve belgelerle hem Osmanlı arşivi, hem Türk arşivi hem de Adana’nın değerli kaynaklarından derlenerek bu güne kadar neşredilmiş kitaplarında kaynak olarak gösterildiği eserlerdir.”dedi. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER