Doktorların el becerisi gelişecek

Doktorların el becerisi gelişecek

Adana’da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi bünyesinde ‘Minimal İnvaziv Üroloji Eğitim Laboratuvarı’ kuruldu. Türkiye’de devlet üniversitesi bünyesinde ilk kez kurulan laboratuvarla artık asistan doktorların laparoskopi eğitimi daha iyi şartlarda verilecek, el becerisi daha çok gelişecek.  Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birisi olan Çukurova Üniversitesi’ne bağlı Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde asistan üroloji doktorlarının laparoskopi eğitimlerini daha gelişmiş şekilde alabilmesi ve el becerilerini daha çok geliştirmesi için Avrupa Üroloji Birliği’nin temel standartlarına göre hazırlanan ‘Minimal İnvaziv Üroloji Eğitim Laboratuvarı’ kuruldu. Avrupa Üroloji Derneği tarafından akredite edilen laboratuvarda 4 istasyon yer alıyor.

Açılışta konuşan ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atilla Arıdoğan, “Burada eğitim alan arkadaşlarımız önce hayvan üzerinde laparoskopi eğitimi ardından da ameliyathanede laparoskopi eğitimi alacak. Amaç burada özellikle tüm Türkiye’de yetişen üroloji uzmanlarının laparoskopi eğitimini yapabilecek durumda olması. Türkiye’de böyle bir laboratuvar, eğitim merkezi devlet üniversitelerinde ilk kez kuruldu” diye konuştu. 
 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER