‘Atılacak her adımın destekçisiyiz’

‘Atılacak her adımın destekçisiyiz’

ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı “Türkiye’ye ekonomik yaptırımlar uygularız” Tweet’ı üzerine tepki gösteren Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler, “Devletimizin Trump’a üst perdeden konuşmaması gerektiğini bir şekilde hatırlatıp, İncirlik Hava Üssünü geçicide olsa  ABD kullanımına kapatmalıdır.” dedi.

‘Saldırgan yüz bir kez daha görüldü’

Meslek odası olarak önceliklerinin meslek politikaları konusunda çözüm üretmek olduğunu; fakat ülke birliğine, bütünlüğüne dışarıdan aleni, açıkça ve küstahça saldırı olduğunda millettin ve devletin yanında olmayı iyi bildiklerini ifade eden Güler, şöyle devam etti:  “Günlük politikaya karışmama desturumuzu böyle bir durumda bozmaktan da korkmayız. Bu gün Amerikan Emperyalizminin şımarık, saldırgan yüzünü bir kez daha görmekteyiz. ABD Başkanı tarafından ülkemize yapılmış bu saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. Milli mücadelenin başlangıcının yüzüncü yılında bu ülkede yaşayan bizlerin İstiklal Marşımızın ‘Korkma’ diye başlarken korkmayacağımızı tüm dünyanın biliyor olması lazım. Buradan Trump’a diyoruz ki; ‘Yapabileceğin ne varsa yap. Söylediğin sözün arkasında dur.’ Bizi bu şekilde yıldıramazsın. Biz milletçe devletçe bir arada durmayı biliriz. Bu konuda devletimiz tarafından atılacak her adımın destekçisiyiz. Diğer STK ve meslek odalarını da bu konuda tavır almaya çağırıyoruz. Ülke olarak içimizde farklılıklar olmasına rağmen bir saldırı olduğunda farklılığı ve kutuplaşmaları bir kenara bırakıp, bir arada olacağımızı tüm dünyanın bilmesi lazım.”

‘İncirlik üssü kapatılmalı’

Milli mücadele de emperyalizme karşı durarak Kurtuluş Savaşının kazanıldığını hatırlatan  Güler, şunları söyledi: “Bugünde emperyalizme boyun eğecek bir millet değiliz. Biz bu topraklarda bin yıldır varız. Üçyüz yıllık tarihi olan ABD gibi bir ülkenin bu uslupta bu tarzda davranmasını kabul etmemiz mümkün değil. Hiç bir şekilde boyun eğmeyiz. Hodri meydan diyoruz. Buna benzer bir problemden dolayı 1970’li yıllarda İncirlik Hava Üssümüzü ABD’lilerin kullanımına kapatmıştık. Bu gün burada yapılması gereken tavrın yine bu olduğunu, devletimizin Trump’a üst perdeden konuşmaması gerektiğini bir şekilde hatırlatıp, İncirlik Hava Üssünü geçicide olsa  ABD kullanımına kapatmalıdır.”   

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER