CHP'Lİ BULUT: ÜCRET DERHAL İADE EDİLMELİ

 CHP'Lİ BULUT: ÜCRET DERHAL İADE EDİLMELİ

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, kurucusu olduğu hastanenin de aralarında bulunduğu özel hastanelerde, PCR testinin bakanlık genelgesinde belirlenen 250 TL’den daha fazlaya yapılmasını sordu. 

 Bakan Koca, Medipol hastanelerinde fazla fiyat alındığını yalanladı.  CHP’li Bulut, “Ortada PCR testi yaptıran vatandaş var; ellerinde faturaları var; elimizde ses kaydı var. Bakan Koca, eksikleri düzeltmek, vatandaşın yanında olmak yerine inkârı seçti. Vatandaşın değil, özel hastanelerin, Sarayın bakanı olduğunu ispatladı” dedi.


Bakanlık genelgesindeki PCR testi tavan fiyatı 250 TL’ye uymayan, test ücretini kendi belirleyen özel hastanelerin haksız kazanç sağladığını öne süren Bulut,  “Vatandaşlar, cebinden çıkan fazla parayı geri almak için özel hastanelere başvurduğunda, hastaneler kapı duvar. Bakan Koca da özel hastanelerle aynı tavrı sergiliyor. Olan, pandemi döneminde temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta güçlük çeken vatandaşa oluyor. Bir kez daha çağrı yapıyorum: Ankara’da ve diğer illerde tavan fiyat olan 250 TL’ye uymayan birçok özel hastane var. Sağlık Bakanlığı, denetimlerini sıklaştırmalı, yaptırım uygulamalı, vatandaşın test için cebinden çıkan fazla ücretin iade edilmesini sağlamalıdır” ifadelerini kullandı. 

‘Siyasi gömleğini giydi’

Sağlık Bakanı’nın pandeminin ilk günlerinde olumlu izler bıraktığını ancak zaman içerisinde partisinin hastalığına kapıldığını, sağlıkta başarı hikâyesi yerine siyasi bir başarı hikâyesi yaratmanın çabasına düştüğünü savundu. Koca’nın 1 Ağustos’tan sonra hekimlik gömleğini çıkarıp, siyasi gömleğini giydiğini iddia eden Bulut, maske dağıtımında iki ay kaos yaşandığını, grip aşısında ülkemizin, 7.5 milyon aşı sipariş eden İran kadar olamadığını, Türk Tabipler Birliği, Türk Eczacıları Birliği ile görüşülse bu sorunun yaşanmayacağını bildirdi.  

‘Tablo açıklayan Bakan’

 Pandeminin artık kontrol edilemez hâle geldiğini belirten Bulut,  Bakan Koca’yı en başta alkışlayanların, olumlu izlenim bıraktığını ifade edenlerin, artık pandemi sürecinin izleyicisi, sadece akşamları tabloyu açıklayan Bakan olarak ifade etmeye başladıklarını ileri sürdü. 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER