‘O kapıyı hiç kapatmayacağız’

‘O kapıyı hiç kapatmayacağız’

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, yeni yasama yılında da Adana’nın sorunlarının takipçisi olacaklarını belirterek “Bugüne kadar esnafından çiftçisine, öğrencisinden orman köylüsüne kadar Adana’nın Ankara’daki sesi olduk. Bundan sonra da olacağız. Meclis’teki kapımızı ayrım yapmaksızın tüm Adanalı hemşehrilerimize açtık. O kapıyı hiç kapatmayacağız” dedi. Sümer, TBMM’nin 27’inci dönem 4’üncü yasama yılının açılması dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Milletvekilliği görevini yürüttüğü 27’inci dönem boyunca başta seçim bölgesi Adana olmak üzere tüm Türkiye’deki sorunları, çözüm önerileriyle birlikte gündeme taşıdıklarını belirten Sümer, iktidarın bu önerileri dikkate almak yerine ‘kendi bildiğini okuduğunu’ söyledi. 

‘UYARMIŞTIK’

Sümer, iktidarı birçok konuda önceden uyardıklarını belirterek “Henüz pandemi Türkiye’de başlamamışken önlem alınmasını önerdik. Şubat ayında Dolar 6 TL’ydi ve yılsonuna kadar 7,5 TL’yi geçebileceğini söyledik. Keşke gereği yapılsaydı da öngörülerimiz gerçekleşmeseydi” dedi. Geçtiğimiz yasama yılında TBMM’nin 100’üncü yılını kutladıklarını anımsatan Sümer açıklamasına şöyle devam etti: “Böyle bir dönemde görev yapmış olmanın onurunu ve gururunu taşıyoruz. Önümüzdeki en önemli görevlerden biri parlamentoyu eski saygınlığına kavuşturmak olacaktır.

Tüm askeri ve sivil darbelerin yarattığı tahribatı ortadan kaldırarak demokratik bir hukuk devleti olabilmemiz için çalışacağız. Türkiye ve bölge zor bir dönemden geçiyor. Böylesine bir dönemde Meclis’e her zamankinden daha çok ihtiyaç var. Bugüne kadar iktidarın ‘ben yaptım oldu’ mantığı ülkeyi uçurumun eşiğine getirdi. Türkiye’nin o uçurumdan düşmesine izin vermeyeceğiz. Bunun için ortak aklı çalıştırmak zorundayız. Bunu yaşama geçireceğimiz en önemli yer Meclis’tir. Bugüne kadar esnafından çiftçisine, öğrencisinden orman köylüsüne kadar Adana’nın Ankara’daki sesi olduk. Bundan sonra da olacağız. Meclis’teki kapımızı ayrım yapmaksızın tüm Adanalı hemşehrilerimize açtık. O kapıyı hiç kapatmayacağız.” 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER