Şevkin: Fakülte var; öğrenci yok!

Şevkin: Fakülte var; öğrenci yok!

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Ceyhan Kampüsü’nde 2009 yılında kurulan ‘Ceyhan Mühendislik Fakültesi’ni TBMM’nin gündemine taşıdı. Öğrenci yetersizliği nedeniyle fakültenin amacına uygun eğitim hizmeti sunamadığına dikkat çeken Şevkin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle meclise soru önergesi sundu.

‘Atıl durumda kalmasın’

Açılan yeni üniversite ve fakültelerin ülke eğitimine, ekonomisine, üretimine ve istihdamına katkı koyması için çaba sarfedilmesi gerektiğine işaret eden Şevkin, 160 bin kişilik nüfusuyla Adana’nın önemli 15 ilçesinden biri olan Ceyhan’ın tarım, enerji, hizmet ve lojistik altyapısıyla geleceğe güvenle bakabileceğini; Türkiye ekonomisine büyük katkı sunacak bir ilçe konumunda olduğuna işaret etti. 270 dönümlük Ceyhan Kampüsü içerisinde ayrıca Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurdunun yanı başında bulunan Ceyhan Mühendislik Fakültesi’nin özellikle önümüzdeki on yıl içerisinde ülkemizin yeni sanayi bölgesi olacak Ceyhan ve bölgesinin ihtiyacı olan mühendisleri yetiştirme amacıyla kurulduğunu hatırlatan Şevkin, bu amaca karşın yetersiz bölüm ve öğrenci yokluğu nedeniyle fakültenin adeta atıl durumda kaldığını açıkladı. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER