‘ROBOTİK KODLAMA’ PROTOKOLÜ

‘ROBOTİK KODLAMA’ PROTOKOLÜ

“Robotik ve Kodlama” alanında öğretmenlerimizin kapasite geliştirme eğitimlerine yönelik iş birliği protokolü, Habitat Derneği ile imzalandı. 
Vali Süleyman Elban, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ve İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’un katıldığı imza töreninde Vali Elban, yaptığı açıklamada, “Robotik ve Kodlama” alanında etkinliklerin bir bütün olarak yürütüldüğüne dikkat çekti. İldeki tüm resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretim gören öğrenciler ve öğretmenleri kapsayan çalışmaların gerçekleştirildiğini aktaran Elban, “İmzalanan protokol kapsamında da öğretmenlerimize dijital beceri ve kapasite geliştirme eğitimleri, dijital araçların kullanımı ve 21. yüzyıl becerileri eğitimleri verilecek. Attığımız imzaların dijitalleşen dünyada çağa uydurmak adına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Protokolümüz ilimize, öğretmenlerimize hayırlı olsun.” dedi.
Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ise Dernek olarak dijitalleşen dünya ile uyumlu, sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen bir anlayışla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Güçlü ortaklıklar temelinde toplumun tüm kesimlerine yönelik, teknoloji, girişimcilik ve finansal bilinç alanlarında kapasite geliştirici ve sosyal etki odaklı projeler ürettiklerini dile getiren Hazır, bu amaç doğrultusunda imzalanan projenin Adana’nın eğitim potansiyeline önemli katkılar sağlayacağını ifade etti. 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER