Başka Türkiye yok! - BURHAN EPTEMLİ

19 Şubat 2021 Cuma

Neden biz bu yalan dünyada barış içinde yaşamıyoruz? Kin, nefret, öfke bütün kötü duygular niye hep hayatımızda ön planda? Birlik, beraberlik içinde niye olamıyoruz? Bu terör denen lanet olay, niye bizim başımızdan eksik olmuyor? Bu kan ne zaman duracak? Ateş düşen bu ocaklar ne zaman son bulacak? Anaların gözyaşları ne zaman bitecek? Bu evlat acıları ne zaman son bulacak? Bir şehit annesinin sözünü hiç unutamıyorum; “O helva sizin evde pişmediği sürece bu acıyı anlamayacaksınız.”
Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ve ne yazık ki hepimiz bu acıları sadece o an yaşayıp sonrasında, unutup yeni bir şehit haberi gelene kadar hayatımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Siyaset camiasına bakın... Devletimizin bu konuda çabaları ve çalışmalarını hiç kimse inkar edemez. Verilen mücadeleleri görmezden gelmek, bunun üstünden siyaset yapmak ne kadar doğru? 
Muhalefet kanadında laf olsun torba dolsun muhabbeti bu acılar üstünden bile devam ediyor! Hatta bu kanlı terör örgütü PKK'nın adını bile ağzına alamıyor! Devletin yanında değil. Kendi gizli ittifakı ile arasını bozmama derdine düşüyor. Göz ile görünen bu olayları, sebep olanları ve destekleyenleri sırf seçim zamanı oy için korumak neden?  Bu kadar birlik ve beraberliğe ihtiyacımız varken bir koltuk sevdası için bunlara ne gerek var? Salgın hastalık olur birlik olamayız! 
Terör olayları olur canımız yanar birlik olamayız! Kürt Türk ayrımcılığı ile ötekileştirme yaparız!  Dünyanın gözü üstümüzdeyken, onlar ile mücadele ederken neden içerde biz bir arada olamıyoruz? Hatta ABD başkanından yardım alsaydık diyorsunuz? Kıssadan hisse; Bir Kürt vatandaş olarak, Vatanımın, Milletimin, Bayrağımın ve Devletimin sonuna kadar yanındayım. Ben bu ülkede birlik beraberlik içinde yaşamak istiyorum. 
Kürt, Türk, Alevi, Sünni ayrımı olmadan tüm renklerimiz ile bir arada olmak istiyorum. Yunus Emre’nin ne güzel sözü var: “Yaradılanı sev Yaradandan ötürü”
Bırakın artık şu yalan dünyada didişmeyi, itişmeyi, siyasi çıkarlar üstünden kirli siyaseti! Dökülen kanlar üstünden kirli pazarlıkları. Bir olalım birlik olalım.!  Başka Türkiye yok!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI