AMAN Bİ AFRA, Bİ TAFRA - Çetin Erdoğan

29 Nisan 2021 Perşembe

Aman bi afra, bi tafra, bi naz, bi tuz.  Nedir arkadaş bu tavır, bu ıvır, bu  zıvır.. Sanırsın A.B.D. Başkanı mübarekler. Dedim ki; özellikle başkanlara, başkan geçinenlere, yönetimlerine, başkan yardımcılarına "Arkadaş gel bir kaç satır konuş. Bak yayınımızı 5-10 kişi de olsa izliyor. Meslektaşlarının istek ve arzularını dillendir, karınca kararınca kamuoyu oluşturalım. Belki sesinizi duyurur, çorbada bizim de tuzumuz olsun. Hizmet vermek zorun da olduğunuz kesime hiç olmazsa bu zor günler de yardımcı olun…”

Bir de kulağıma kendilerinden yardım ve istekte bulunan meslektaşlarını tersleyip çocuğu gibi azarlıyorlarmış gibi duyumlar alıyorum. Adama mesaj atıp davet ediyorsun çıt yok, geri dönüş yok. “Ama takip ediyorsun” hala aynı havalı burunla dolaşıyorlar, eke eke açıklama yapıp bir halt yapıyormuşçasına havalarından geçilmiyor.

"Allah sizi bildiği gibi yapsın"

"Çok ayıp bakıyorum, da hiç yüzünüz kızarmıyor"

"Cam kırığıyla sıyrılmış"

"Zaten gri listede idiniz, şimdi kara listeye alındınız.”

Yakın da seçmeler başlar, o zaman görürsünüz terliğin ters tarafını. Sesiniz çıksın biraz, ha gayret; hangi yüzle çıkacaksınız milletin huzuruna doğrusu çok merak etmeye başladım.


Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI