KİME YANDIĞINIZ BELLİ OLSUN ZEYDAN BEY..! - Derya YILMAZ

15 Eylül 2020 Salı

Biz ki, ağırlık olarak yerel gündemi konuşur, yazarız... Kentimizde, bölgemizde olup biteni konu ederiz. Belediye meclislerinden, belediye başkanlarından, kente yapılacak ya da yapılmayan yatırımlardan; seçim yaklaşıyorsa seçimin yerel damarlarından söz ederiz...Tabii daha aktarılacak çok şey var ama; kent sorunlarının konuşulup, çözümler üretildiği belediye meclisinde artık şiddet hakim!.. Tüm samimiyetimle söylüyorum; bugün ne söylemeye dilim, ne de yazmaya varmadı elim... Geçen hafta sizlerin de malumu olduğu üzere, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde tatsız hadiseler yaşandı!..
Neymiş efendim;
Ak Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı ve Meclis Üyesi Vedat Gündoğan, belediyeye ait taşınmazların satışına yönelik gündem maddesini oylamaya sunan Başkan Zeydan Karalar'a, "oyların sağlıklı sayılmadığı, tekrar sayılması" konusunda itiraz etmişler!..
Bu itiraza CHP'li Sedat Gül ve diğer CHP'liler de yerinden kalkarak müdahale ederek arbede çıktı. Ve Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe'nin kavgayı ayırmaya çalışırken, arbede sırasında dişi kırıldı! Bu arada, Başkan Mustafa Şahin Gökçe'ye geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum... Türkiye bir hukuk devletidir, hak arama yolunun kaba kuvvetle değil,  bağımsız yargıya başvurmaktan geçtiğini bilmeleri gerekir. Şanı, şöhreti, sıfatı ne olursa olsun hiç kimse benimsemediği bir nedenden dolayı kaba kuvvet kullanma hakkına sahip değildir.
Şiddet hakikaten de acizlik, zavallılıktır!.. Öyle ucuz meydan okumalar, meydan okumalara, "eeeyt" diye karşılık vermeler hiçbir kenti beladan kurtarmaz. Kentin ihtiyacı öncelik olarak güven ve huzurdur. CHP'nin nefret değirmeninde malzeme sıkıntısı var galiba!.. Önlerine geleni un ufak etmekten çekinmiyorlar!
Bir gün önce yumruk, bir gün sonra özür!..
En azından 'ÖZÜR' dileme gayretine girilmiş! Siyaseti daha da fazla iticileştirmeyin lütfen... Herkesin meselelere yaklaşırken sevgi, şefkat, merhamet süzgecini sürekli çalıştırması gerektiği kanaatindeyim. İş, hizmet, eser üretmeyen CHP, bakalım nereye kadar bahane ve mazeret siyaseti ile yol alabilecek? Meydanı Ak Parti'ye bırakmamak için hız verdiği projelerin ne kadarını hayata geçirip, halka nasıl anlatacağını, önümüzdeki günlerde hep birlikte bekleyip göreceğiz..!
...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI