Güzel Günler Yakındır - FIRAT UZER

26 Mart 2020 Perşembe

Yaşamımız boyunca insanoğlu dönem dönem karamsarlığa ve umutsuzluğa düştüğü olaylarla karşılaşmıştır. Bu olaylar karşısında en önemli olanı ise psikolojilerin korunması olmuştur. İnsanoğlu bugün büyük bir pandemi ile karşı karşıya kalmıştır. Bugünün aslında dünlerden farkı artan teknolojinin olayların etkisindeki psikolojik etkenin olumsuzluğunu arttırması olmuştur.

Bugün çevreme baktığımda izlenen televizyon programlarının, sosyal ağların yaşanan hastalıktan daha fazla zarar verdiğini görüyorum. Verilen bu zarar aslında yaşamlarımızı günden güne zorlaştırmaktadır. Zaten kaosu seven insanoğlunun devamlı yeni komplo teorileri üretmesi ve bu üretimlerden olumsuz etkilenmesi aslında yaşamı her geçen gün daha da zorlaştırmaktadır. Peki, hiç düşündünüz mü kendi ellerimizle zorlaştırdığımız hayatlar, önümüze çok daha büyük bariyerler olarak çıkacaktır.

Neden olumsuzlukları daha da büyüterek bir yaşam tercih ediyoruz. Olumsuzluklarla beslenmeyi bırakıp aslında dünyaya bir bakmamız gerekmiyor mu? Olaylara olumsuz yaklaşıp dillerden dile daha da zarar veren bir boyuta götürdüğümüzü görmeye başlamakta inanın geç kalmamalıyız.

Hayatımdaki en önemli iz bırakan film serisi Star Wars aslında “ karanlık ” ve ” aydınlık ” taraf insanoğlunun yaşamını tüm gerçekliliğiyle gözler önüne seriyor. Sizler hangi tarafta olmayı tercih ediyorsunuz karanlık tarafı seçerek hem kendinize, hem de tüm çevrenize bu olumsuzlukları arttırmaya yönelik hareket tarzı mı yoksa aydınlık tarafı seçerek olumlamalarla güzel günlerin ve iyiliğin daima olacağı şeklinde hareket etmeyi mi?

Ben tüm hayatım boyunca her zorlukta bile aydınlık tarafta olmayı tercih ettim. Bu tercihin asla ve asla zarar getirdiğini görmedim.
Şimdi insanların hem fiziksel hem ruhen hastalandığı bu günlerde lütfen ama lütfen aydınlık tarafı seçerek büyük bir moral motivasyonu içinde bu günleri hep birlikte aşacağımızı düşünmeliyiz.

Biliyorsunuz ki dünya dönerken karanlıkta kaldığınız süre daima ve daima sınırlı sürede olacaktır. Sonrası muhakkak güneş doğacak ve her şey aydınlanacaktır. Aydınlık hep ama hep karanlık sonrası gelecektir. Bu aydınlığı daha uzun tutmanın yolu da aydınlık tarafı seçen insanlar olacaktır.

Gelin artık kelebek etkisi yaratalım ve hem kendimiz için hem de tüm dünya insanları için artık güzel kelimeler, güzel cümleler kullanalım. Ruhlarımızı karanlıktan kurtararak hep güzel olan günlere doğru koşarak ilerleyelim. Unutmayalım ki her kötü günün sonu güzelliklerle dolu olacaktır.

Şimdi güzel günlere ulaşabilmek için hep birlikte dünyayı kaosa sürükleyen tüm olumsuzluklardan uzak duralım. İçimizdeki sevgi daima aydınlığı besleyecektir.   Öyleyse hep birlikte güzel günler için kalbindeki sevgiyi ortaya çıkar ve güzel günlerin yakın olduğunu unutma.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI