İmkânsızda Olsa Umut Hep Olmalı - FIRAT UZER

15 Ekim 2019 Salı

Hepimiz düşünüyor, geleceğe yönelik planlar yapıyor ve hayaller kuruyoruz. Aslında hayatımızın neler getireceği ile ilgili olarak bir bilinmezin içindeyiz. Yarının ne olacağını bilmeden hayata tutunmaya ve yaşamla ilgili olarak planlar yapmaya devam ediyoruz.

Hepimiz şöyle bir geçmişe gittiğimizde, uzun görünen hayatımızın aslında kısacık bir süreden oluştuğunu görüyoruz. Şimdi gözlerimizi kapatalım ve geçmişe şöyle bir seyahat edelim. Hepimiz hayatlarında imkânsız gibi görünen olaylarla karşılaşmışızdır. Peki, imkânsızlıklara ulaşmak nasıl olmuştur, imkânsızsa nasıl gerçekleşmiştir.  Hayatımızda olayları imkânsız olarak değerlendirmemek gerekiyor. İmkânsız gözüyle baktığımızda, birçoğunun gerçekleşmediğini de görmekteyiz. Önemli olan baştan imkânsızlığa yenik düşmemektir. Eğer ki baştan kabul edip imkânsız diye değerlendirirsek zaten yenilgiyi baştan kabul etmiş olacağız ve biz hayatın imkânsızlıklarından bahsedeceğiz. Çünkü hepimizin hayatında bu imkânsızlıklardan parçalar mevcuttur.
Bu parçalar bazen imkânsız bir aşk, bazen imkânsız bir iş, bazen imkânsız bir mülk olarak çıkar hayatlarımızda. Fakat yine de bu imkânsızlıklar bizi mutsuz etmemeli ve hayata daha sıkı sarılmamıza sebep olmalıdır. Sonuçta her imkânsızlıkta hayatımıza bir tecrübe kazandırmaktadır.

Bu imkânsızlıklar umudumuz olduğu sürece, asla ve asla bizi yıldırmamalıdır. Önemli olanda bu zaten umudu yitirmeden imkânsız olduğunu bile bile hayat yoluna devam etmek ve umudu bir sonraki nefese taşımaktır. Önemli olan imkânsızlıklarla dolu hayatlarımızda bu imkânsızlıklardan en az zararla kurtulmaktır. Bu imkânsızlıklar bizi mutsuz etmemeli ve her imkânsızlıktan bir ders alarak hayata daha güçlü sarılmayı öğrenmeli ve imkânsızlıkların düğümlerini çözerek ileriye sağlam adımlar atmalıyız.

Unutmamalıyız ki; imkânsızlıklarla dolu dünyamızda, dimdik ayakta durmayı öğrenip, geleceğe umutla ve mutlulukla bakmalıyız. Umut yaşantımızın en önemli anahtarı ve biz bu anahtarı doğru kilitlerde kullanıp imkânsızlıkları yok ederek umuda yolculuğumuzu hızlandırmayı başaracağız. İnançla ve umutla kalmak temennisiyle…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI