AH MERKÜR VAH MERKÜR - Gözde Sabırlı

14 Ekim 2020 Çarşamba

AH MERKÜR VAH MERKÜR

16 Ekim’de saat 22:30’da Terazi burcunda yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında iletişim sihirbazı Merkür retro, Ay&Güneş kavuşum Satürn&Plüto&Jüpiter üçlüsüyle sert kontakta ve Mars’a karşıt bir kafa tutma enerjisinde olacak. Senenin son retrosu Merkür, derinlemesine ele aldığınız konularda daha fazla tekrar yaptıracaktır. Takıntılı bir ruh hali içinde memnuniyetsizliklerinizi artıracaktır. Ay sonuna kadar iletişimsel problemler yaşatacaktır. Yanlış anlaşılmalar, unutkanlıklar, teknolojik aletlerde bozulmalar, eğitim konularında aksamalar, seyahatler de iptaller getirecektir. Artık alıştınız Merkür’ün oyunlarına; AH Merkür VAH Merkür dememek adına olası potansiyellere dikkat edin:)

Yeniay yöneticisi Venüs ise Neptün ile ters kontakta olacağı için yeniayın ana teması ilişkiler yönünde şekillenecektir. Genel olarak İlişkilerinizde; çatışmalar, yüzleşmeler, yapılması gerekeni yapmak, koyulması gereken kuralı koyma sonucu yeni bir bilinç düzeyine geçmek, yeniden yapılanan ilişkiler, ani ayrılıklar, mevcut ilişkilerin sorgulanacağı, fırtınalı yeni başlangıçlar vb. konular ön plana çıkacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde, ilişkinizi egolarınızın tatmin edildiği bir alan gibi görüp birbirinizi değersizleştirmeyin. Partnerinizle birbirinizi suçlama eğilimine girerek ilişkinizin saygı tabanını çökertmeyin. Burada aslında tam olarak doğum haritanızın dilinin ne kadar önemli olduğunuzu anlayacaksınız. Bu devrede doğum haritanız aldığınız iyi ya da kötü formasyonda olaylar yolu ile sizinle konuşacaktır. Doğum haritanızda sert etki alıyorsanız; haritanız malefikler (Satürn&Mars) tarafından kare ya da karşıt açıya maruz kalmışsa ilişkilerinizde ani bitişler yaşarsınız. Haritanız iyicil konumda ve benefikler (Jüpiter&Venüs) tarafından besleniyorsa yeni bir ilişkiye yelken açarsınız. Ya da mevcut ilişkinizdeki sorunu kolaylıkla çözüp, birbirinize daha derin bir aşkla kenetlenirsiniz.

İYİ HAFTALAR!

BURÇ ASTROLOJİSİ

Koç ve Yükselen Koç

Güneş’in karşıt evinizdeki pozisyonu ikili ilişkilerde önemli muhasebeler yapmanızı kolaylaştırırken; önemli sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ev, aile ve yerleşime ait konularda daha hassas davranacaksınız. 14 Ekim sonrası ani gerginliklere davetiye çıkaran olaylar yaşayabilirsiniz. Kolayca tartışma içine çekilebilirsiniz. Kazalara, sakarlıklara dikkat edin. Sağlığınızla ilgili bel bölgenizdeki kas ve kemiklere aşırı yüklenmemeye çalışın.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bu dönemde aile, yakın çevreniz, komşular ile ilgili iletişimde hassasiyetler ön plana çıkacaktır. Zihinsel ve bedensel açıdan sizi yoran koşullar olacaktır. Uyku ve beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz.14 Ekim civarı sevdiklerinizle ilgili konularda ani harcamalar yapabilirsiniz. İkili ilişkilerde karşılıklı konularda engeller ortaya çıkabilir. Anlaşmalarda pürüzler oluşabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Kendinize zaman ayırmak, sessizliğe ihtiyaç duyduğunuz enerjiler altındasınız. Aşk ve çocuklarla ilgili ani gerginlikler huzursuzluklar yaşatacaktır. Aşk yaşamanızda, gruplar içinde arkadaşlıklarınız arasında daha sakin ve dengeli olmaya çalışın.Yönetici gezegeniniz Merkür’ün iletişim sınavlarına dahil olurken; ah merkür vah merkür modunda sinirleniriz alt üst olabilir.15 Ekim sonrası aşkta ve tutkulu arzularınız yönünde daha tepkisiz davranmalısınız. Sevdiklerinize karşı sabırsızlık ve anlayışsızlıktan kaçının.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bu hafta parasal işlerinizi düzenlemek önem kazanırken; aile ve iş hayatınızda oldukça gergin anlar yaşayacaksınız. Aile hayatınızda bazı zorlanmalar, mücadeleler olacaktır. Ailevi sorunları tek başına çözmek yerine işbirliklerine yönelin. Merkür retrosuyla ilişkilerinizde iletişim sorunlarına dikkat edin, çözemediğiniz konular bu gerilemede yeniden karşınıza çıkacaktır.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bu dönemde artan iletişim trafiği ve ikili görüşmeler sizi zihinsel açıdan yoracaktır. Düşüncelerinizi toparlamaya daha pratik hale getirmeye çalışın. Ailevi konularda hassasiyetler nedeniyle kontrol dışı durumlar yaşayabilirsiniz. Aile büyüklerinizle iletişimize bu dönemde extra dikkat edin. Ev yaşamınızda evdeki işleri düzenlemek, planlamak gereğinde hareket edeceksiniz. 14 Ekim sonrası maddi alanda destek bulma konusunda zorlanabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak

Merkür’ün hafta ortasında retrosuyla yakın çevre ilişkilerinizde iletişim tabanlı yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız. İletişim işlerinize bu dönemde bizzat dikkat edin. Ortaklaşa işlerde riskler yüksek ve maddi alanda bazı değerlendirmelere gideceksiniz. Maddi kayıplar yaşamamak adına planlı harcamalar yapın, gereksiz harcamalardan kaçının. Sağlık olarak özellikle bu hafta esans alerjenlerini tetikleyebilir. Koku ya da kokulu ürün alacaksanız güvenilir markaları tercih edin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Burcunuzda ilerleyen Güneş hipnozunda, yeni hedefler ve yeni süreçlere odaklanacaksınız. Karşıt burcunuzda ilerleyen Mars sabrınızı zorlayacak olaylar getirse de empati yaparak anlayışlı olmaya çalışın. Merkür Retrosu maddi konularda bazı sıkıntılar getirecektir. Yeni ticari girişimlerden uzak durun, daha önce iş yaptığınız insanlarla yolunuzda ilerleyin. Burcunuzda gerçekleşen yeniay fiziksel görüşünüzde, hoş değişiklikler yapmanızı sağlayacaktır. Çeşitli cilt bakımları yaptırıp, cilt ph’ınızı dengeleyen serumlar kullanabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bu hafta kariyer yaşamınızda yoğunluklarla mücadele ederken; arkadaşlarınızla buluşup sosyalleşmeyi de ihmal etmeyeceksiniz. İş yaşamınızda dışa dönük tavırlarınız, çalışma arkadaşlarınız tarafından hoş jestlerle karşılanacaktır.14’ünde burcunuzda retroya başlayan Merkür himayesinde, eksik kalan işlerinizi, yarım kalan görüşmelerinizi tekrardan önemli bir şekilde değerlendirmeye alacaksınız. Ah Merkür Vah Merkür dememek adına; aceleci olmayın, detayları daha iyi analizleyerek gözden geçirin.

Yay ve Yükselen Yay

Sosyal hayatınıza, arkadaşlıklarınıza ve dahil olduğunuz gruplara karşı daha hassas olmanız gereken zamanlardan geçiyorsunuz. Arkadaşlarınızın bazı sorunlarıyla özel olarak ilgilenip fedakar tutumlar gösterebilirsiniz. Kariyer hayatınızda mesleki işlerinize ciddiyetle yönelerek, eksikliklerinizi tamamlama yönünde çaba göstereceksiniz.16 Ekim sonrasında gelecek yönünde hedeflerinizde yeniden planlamalara yöneleceksiniz. Yeniayın fresh enerjisinden yararlanmak adına, cilt yağ salgınızı dengeleyen cilt peelingleri yaptırın. Yağ ifrazatı dengeli bir cilt daha kolay nefes alır, unutmayın:)

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bu hafta banka işleriniz sizi biraz yıpratacaktır. Daha dayanıklı ve sakin kalabilmek konusunda sizi test eden koşullara karşı gardınızı sabitleyin. Mars Retrosu iç enerjinizi toplamanız yönünde size destek verse de bazı karşıtlıklar sizi ruhen yoracaktır. İletişime dayalı işlerinizde ayarlamalarınızı doğru yapmalı, sizi sinirlendirebilecek olaylar karşısında kontrolü elden bırakmamalısınız. 16’sındaki yeniaydan sonra özellikle karşılıklı konular içinde gözden geçirmeniz gereken çok şey olduğunu göreceksiniz.

Kova ve Yükselen Kova

Güneş’ten aldığınız destekle uzakta kaldığınız kişilerle görüşmeler, eğitsel ya da medyaya yönelik çalışmalarınız daha fazla hareket ve iletişim yoğunluğu getirecektir. Merkür Retrosuyla beraber kariyer ve statü alanlarınızda daha dikkatli adımlar atmalı, yaş tahtaya basmamalısınız. Büyük iş değişimlerinden, iddialı anlaşmalardan kaçınmalısınız. Terazi’deki Yeniay yabancı ortaklı işler, hukuki meseleler, eğitim, medya ve seyahat alanlarınızda yeni başlangıçlar ve kararlar sunarken; bazı sorunlarla uğraşabilirsiniz. Tartışmalardan uzak durun, zamanınızı iyi kullanın.

Balık ve Yükselen Balık

Bu dönemde gizli kalan konular ya da kendinizi değiştirmek isteyeceğiniz yönleri ortaya çıkaran konularla meşgul olacaksınız. Maddi alanda ve harcamalar konusunda aşırı hırslı tutumlar sergilemek yerine, daha uzun vadeli planlar yapmalısınız. Uzaklarla ilgili konularda ya da görüşmelerinizde beklemeler, duraklamalar yaşayabilirsiniz. 16 Ekim sonrası karşılıklı konularda daha tutarlı davranmaya özen gösterin.

GÖKYÜZÜ DİLİNİN ÖNERİLERİ

1 Film: Aşk ve Küller / Deren Cianfrance

1 Kitap: Tatlı Hüzün /  David Nicholis

1 Albüm: Kaya Jones /  The Chrystal Neria

 Gökyüzü Dilini Anlamaya Çalışın!

Işık izinde ışık gibi parlayın.

Sevgiyle, farkındalıkla, anlayışla, umutla, yenilikle, şarkıyla, dansla, şiirle kucaklayın.

Gökyüzü Dilini Takip Edin Ve Hayal Etmekten Hiç Vazgeçmeyin!

Yıldızlarla kalın, sağlıkla kalın.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI