ÖNCÜ OĞLAK YENİAYI VE ETKİLERİ - GÖZDE SABIRLI

12 Ocak 2021 Salı

 13 Ocak’ta gerçekleşecek Öncü Oğlak yeniayı, yeni haftayı hayli hareketlendirecek etkide bir dizi iz bırakacaktır. Yeniay haritasında Öncü Oğlak teması oldukça yüksek iken, dönüşümün efendisi Plüton’da öne çıkacaktır. Oğlak’ın ciddi ve derinden bakma enerjisini üzerinizde hissederken; kararlılığınız artacaktır. Kısıtlamalarla, daha derin düşünebileceğiniz kimi zaman güç ve baskı içeren koşullarla karşılaşabilirsiniz. Yeniay Koç burcundaki Eris’e kare açıda olacak. Mitolojik hikayelerde tüm fitnelik ve fesatlık işleri Eris’ten sorulduğu için bu dönemde çevrenizde ortalığı karıştırıp, bireyleri ayrıştırmaya çalışan insanlar iş başında olacaklardır. Ve ani manipülasyon operasyonlarına maruz kalabilirsiniz.

Dikkat etmenizde fayda var, çeşitli manipülasyonlara gelmeyin. Yeniay’da Merkür-Uranüs, Mars-Satürn gezegenlerinin zorlu etkileride devrede olacağı için Kazalar, tartışmalar, teknolojik sorunlar, askeri çaplı problemler, elektrik kesintileri ve doğal afetler aniden pat gündeminizi meşgul edebilir. Ego ve güç çekişmeleri, yön değişimleri sıkıntı oluşturabilir. 14 Ocak’ta Uranüs’ün düz harekete dönmesiyle bu hafta ani ve sert olaylarla karşılaşabilirsiniz. İstikrar, güven, para ve ekonomi kapsamlı huzursuzluklar yaşayabilirsiniz. İlişki çaplı ise Venüs&Uranüs uyumlu görünümü haftayı romantik bir etkide yumuşatacaktır. İkili ilişkilerde sürprizler yaşanacaktır. Sanatsal yaratıcılığın daha fazla öne çıkacağı hoş yansımalar yaşanacaktır.  Kişisel bakım, estetik, güzelleştirme, dekorasyon gibi konular açısından 14 Ocak ve sonrasını kullanabilirsiniz.

İYİ HAFTALAR!
BURÇ ASTROLOJİSİ 

Koç ve Yükselen Koç 

Öncü Oğlak’taki yeniay iş hayatınıza baskı ile gelen yenilikler ve değişiklikler getirecektir. Sorumluluklarınızı ciddiye alacaksınız. Bu hafta grup çalışmalarında daha verimli düşünceler, yaratıcı fikirler içinde keyif alacağınız olaylar yaşayacaksınız. Takım çalışmalarına daha fazla zaman ayırıp, daha iyi mesailer çıkartacaksınız.

Boğa ve Yükselen Boğa 

Ani parasal fırsatlarla karşılaşabileceğiz sürprizli bir hafta yaşayacaksınız. İş hayatınızda ve hedeflerinizde  yeni gelişmeler, yapıcı olabileceğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Yeniay olaylara bakış açınız, fikirleriniz ve inançlarınız yönünde sizi daha kararlı ve mücadeleci yapacaktır. Sosyal çevreniz ve gruplar içinde daha hassas olacaksınız.

İkizler ve Yükselen İkizler 

Oğlak burcundaki yeniay, finansal konularda ciddi sorumluluklar ve ortaklı işlere odaklanmanızı kolaylaştıracaktır. Mali işler, vergiler ya da miras gibi konularla meşgul olacaksınız. Düşüncelerinizde pozitif olmaya gayret etmeli, negatif durumları görmemezlikten gelmeyi tercih etmelisiniz. 16 Ocak civarında hedefleriniz ve istekleriniz yönünde daha hızlı adımlar atacaksınız.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Karşıt burcunuzda gerçekleşen Öncü Yeniay, ikili ilişkiler ve karşılıklı konular açısından yaşantınıza kritik gelişmeler getirecektir. Evlilikler, anlaşmalar ya da davalı konularda önemli sonuçlar ve değerlendirmeler ortaya çıkacaktır. Karşıtlıklara, baskılara ve manipülasyon içerikli olaylara karşı dikkat etmelisiniz.15 Ocak sonrası yeni çevreler, yeni insanlar ya da eğitsel işler size farklı ufuklar kazandıracaktır.

Aslan ve Yükselen Aslan 

İş, hizmet ve sağlık evinizde doğan yeniay, çalışma ortamınıza ciddi gelişmeler getirecektir. Sağlık, hizmet ve düzen konularında daha dikkatli ve özenli olmaya çalışmalısınız. Bazı aksilikler ve memnuniyetsizlikler yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda farklı ve değişik olan fikirlerin peşinden gideceksiniz. Fikirlerinize onay vermeyenlere karşı tepkiniz hayli yüksek olacaktır.

Başak ve Yükselen Başak

Yeniay aşk yaşantınıza yeni bir soluk getirirken, ciddi kararlar alacaksınız. Çocuğunuzla ilgili daha önceden planladığınız konuları kolaylıkla uygulayacaksınız. Mesleki yaşantınızda daha ilginç ve sıra dışı fikirlerinizi hayata geçirip, takdir elde edeceksiniz. Bu hafta seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, yabancılarla girişilen işler, hukuk ve ticaret alanlarınızda daha hızlı ilerlemeler yaşayacaksınız.

Terazi ve Yükselen Terazi 

Öncü komşunuz Oğlak burcunda gerçekleşen Yeniay ile evinizi, ailenizi ve temel ihtiyaçlarınızı ilgilendiren konularda kritik değişiklikler ortaya çıkacaktır. Bu dönemde toprak, gayrimenkul ya da babanızla ilgili gelişmeler gündeminizi etkileyecektir. Daha gerçekçi olmaya çalışın. 15 Ocak civarı enerjinizi daha çok fedakarlık etmek ya da duygusal açıdan destek vermeniz gereken konulara adapte olacaksınız.

Akrep ve Yükselen Akrep 

Yeniay yakın çevre konularında ve iletişimsel mevzularda hızlı kararlar almanızı kolaylaştıracaktır. Kafanızdaki girişimleri hızlandırabilirsiniz. Bu dönemde ailevi ortamlarda, ev ile ilgili konularda engeller, sıkıntılar ve sorunlar karşınıza gelebilir. Ev içindeki blokajlara bu hafta özellikle dikkat edin. Daha pozitif düşünmeye odaklanın. 15 Ocak itibariyle yaratıcı ve daha eğlenceli olabilecek uğraşlara zaman ayıracaksınız.

Yay ve Yükselen Yay 

2.evinizde doğan yeniay para durumunuza, maddi kaynaklarınızla ilgili ciddi düzenlemeler getirecektir. Birikimleriniz yönünde daha dikkatli hareket edip, kaynaklarınızı koruma altında hareket edeceksiniz. Fikirlerinizi somut hale getireceksiniz. İletişim çaplı işlerinizde önemli görüşmeler ve anlaşmalar yapacaksınız. 16 Ocak civarı ev ve yerleşim konularında yeni adımlar atacaksınız.

Oğlak ve Yükselen Oğlak 

Yeni haftada parasal işlerinizde, finansal konularda çeşitli fırsatlarla karşılaşacaksınız. Bireysel alanda daha kararlı davranarak, kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Burcunuzda doğan yeniay kişisel planlarınızı, yeni başlangıçlarınızı destekleyecektir. Sakin ve ciddi hareket edeceksiniz. Aşk evinizde düz pozisyon alan Uranüs etkisinde;aşk hayatınızda, sanatsal konularda ve eğlenceli alanlarda  sürpriz değişimler yaşayacaksınız.

Kova ve Yükselen Kova 

Oğlak burcunda gerçekleşen yeniay sizi bekleten ve sınırlayan koşullarla off moduna alacaktır. Yeni imkanlar olsa da henüz netleşmemiş ya da kısıtlayıcı olabilecek koşullarla karşılaşabilirsiniz. 14 Ocak sonrası yeteneklerinizi ve zekanızı daha iyi göstereceksiniz. Enerjinizi yaratıcı çalışmalara ayırma fırsatı elde edeceksiniz. Bu hafta özellikle ev ve aile alanlarında daha hızlı gelişmeler yaşayarak, değişimleri direkt yaşayacaksınız.

Balık ve Yükselen Balık 

Yeniay, gelecek hayatınıza yönelik daha sıkılgan ve huzursuz edici düşünceler getirebilir. Geri planda yürüttüğünüz işlerinizde şansınız yüksek olsa da kafanızdaki fikirleri hayata geçirmekte zorlanacaksınız. Sosyal çevrenizde ve arkadaşlıklar alanınızda bazı sorunlarla uğraşabilirsiniz. Kısıtlayıcı olaylarla mücadele edebilirsiniz. 16 Ocak itibariyle enerjik, istekli ve hayal gücünüzü daha somut temelde kullanabileceğiniz olaylar yaşayacaksınız.

GÖKYÜZÜ DİLİNİN ÖNERİLERİ 
1 Film: Dans La Maıson/ François Ozon
1 Kitap: Yakın/ Oruç Aruoba
1 Albüm: Scorpion/ Drake
Gökyüzü Dilini Anlamaya Çalışın.
Işık izinde Işık gibi parlayın.
Yaşamı sevgiyle, farkındalıkla, anlayışla, umutla yenilikle, şarkıyla, dansla, şiirle kucaklayın.
Gökyüzü Dilini Takip Edin Ve Hayal Etmekten Hiç Vazgeçmeyin!
Yıldızlarla kalın, sağlıkla kalın.
Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI