GÜÇLÜ OLUN - H. SAYIM ÖZSELİMOĞLU

16 Temmuz 2019 Salı

Birazcık para ile haşir neşir olan bir insanın bilinçaltı sürekli olarak istediği parayı elde etmek için çalışır.
Güçlü olmak, paraya –sermayeye sahip olmak için öncelikli hedefiniz önünüzdeki zorlukları aşmak olmalıdır. Planlı hareket eden sonunda güce kavuşur. Güç “ organize ve zekice yöneltilen bilgi”  olarak 1988 yılında Napoleon Hill tarafından tarif edilmişti. Hill o yıllarda 500 büyük şirketi incelerken “Delikanlılıkta  insanlar umursamaz. Gücü kim önce kavrayacak zihne ulaşırsa o hep önde olur ve kazanır.” demişti. Beyin gücünüzü iyi kullanın. Ya da beyin gücü ekibinizi iyi donanımlı kişilerden oluşturun. Yatırımcı hayal gücünüzü geliştirin. Her zaman arzulu, inançlı olun. Bilinçaltı yaratıcı  hayal gücü enerjisi alanıdır. 

Bütün insanların gözle görülmeyen, elle tutulmayan güçleri ilk bakışta anlaşılmaz. 
Finansal piyasalara bakacak olursak, yeni yasalar çıkıyor. Bazı firmalara kolaylıklar sağlanıyor. Umarım bu tabana yayılır. Merkez bankasının bu ay toplantısı var. Faizleri 2 puan düşürmesi bekleniyor. Meyve ve sebze sezonu olmasından dolayı fiyatlar Pazar yerinde düştü. Meyve, salatalık ve domates bollaştı, bollaşınca ucuzladı. Buna aldanmamak lazım, çünkü elektrik, şeker, çay, zamları devreye girdi. Bu enflasyonu çokta aşağıya çekmez. Bu koşullarda faizin inmesi demek, bazı yurt içi yatırımcıların tekrar dövize dönmesini tetikleye bilir. Dövizi, Akdeniz’de petrol arayan gemilerimizin durumu; ABD gelecek füze kaynaklı olumsuz haberler etkiliyor. Altın ise 1400 ons civarında gidip geliyor. Altını Petrol fiyatları, Cin, ABD, Hindistan piyasaları oynatıyor. Gayrimenkul ve inşaat sektörünün belini düzeltmesi için henüz çok erken, bir müddet daha stokların satılması, çok çok donanımlı daha iyi projelerin yapılması gerekiyor.
Ülkemizin finansal piyasalarının oturması için biran önce üretimin planlı şekilde artması gerekiyor. Tahıl ülkesi olan bir ülkenin yurt dışından ürün alması biraz komik. Sanayi makineleri, onların parçalarını almaktansa biran önce tarım ve hayvancılığa destekler artmalıdır. Sağlıklı yetişen ürünler dünya piyasasına satılacak duruma gelirse, döviz girdimiz artacak, işsizlik bir nebzede olsa çözülecektir. Elbette bir taraftan da sanayi geliştirilmelidir. 
Gelecek haftaya görüşmek üzere, her şey gönlünüzce olsun.. Haftaya görüşmek üzere…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI