KARADENİZ YOLLARINDA-14 - Halil İbrahim Batmaz

14 Kasım 2019 Perşembe

Değerli okurlar bu güzel gezi devam ederken biz, dönüp dolaşıp SİVAS’ a kadar gelmişiz. Nerede o eski SİVAS şehri, nerede bu günkü güzel SİVAS… İnanın daha girişten itibaren hayran olmamak elde değil.

Yollarıyla, yakın tarihimize ışık tutan simgeleriyle, o kadar güzel dayamışlar, döşemişler ki bu Cumhuriyet kentini. Orada geçirdiğimiz her gün bizim için büyük bir zevk ve gurur olmuştu. Şehrin bütün caddeleri tertemiz, pırıl pırıldı.

Tarihi öğeleri bakımlı, insana gurur vericiydi. Lokantaları tertemiz, fiyatları ehven ve lezzetliydi yemekleri. Bereketliydi porsiyonları. Öylesine güzel ve bakımlı, tarih kokan bu şehrimiz.  Sanki her yerde Atamızı görür gibiydiniz. Her yapıda, her Caddede Atatürk karşımıza çıkıyordu adeta…

Burada bir gün daha kalıp devam edecektik yarınlarda KAYSERİ’ ye. Ama bir türlü elimiz varmıyordu gitmeye SİVAS’ tan. Sivaslıların bir sözü vardır; “SİVAS’ ın bir günlük nefesi, size beş gün yeter.” İnanın gerçekten de öyle.

Neden öyle temiz, bol oksijenli bir mükemmel hava ile doldurduğunuz ciğerlerinizi adeta yıkıyorsunuz o temiz hava ile. Değerli dostlar, her ne kadar ayrılmak gelmiyorsa da Sivas’tan; “Yolcu yolunda gerek.” dedik ve sabahleyin yola çıkmak üzere akşam otelimizde ki yatağımıza uzandık. Yarın sabah hayırlısıyla yola çıkacağız ve ver elini KAYSERİ…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI