YİĞİT ADANA! - Halil İbrahim Batmaz

24 Ocak 2020 Cuma

Adana’m Adana’m güzel Adana’m. Var mı bu lafın bir başka takviyeye ihtiyacı? Yiğit Adana! Cesur Adana! Kahraman Adana gibi… Sevgili Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Zeydan Karalar bence bu beş harften oluşan bu şehir ismimiz Adana; her türlü olguyu içinde barındırıyor. Aman Başkanım boş verin; bize bir tek Adana ismi yetip de artıyor bile. Sayın Başkanım benim yıllarım Adana dışında yani Ankara ve İstanbul’da geçti.

Size samimi söylüyorum; kaldığımız bekar evlerine, tüm komşularımız veya arkadaşlarımız göğüslerini gere gere gelirler,  oturur sohbetleşirdik. Adanalılığı onlar bize, bizde onlara anlatırdık. Çapkınlıklarımızı yedi kapı ötede yapardık. Komşuların eşleri ve kızları bizim birer kardeşimiz, ablamızdı.

Onlara dönüp te yan gözle bakmazdık. Korurduk onları, her şeyden öte o komşularımızla. Büyük bir içtenlikli dostluklarımız oluşmuştu hala devam eden. O bakımdan, Adanalı eğer gerçek bir Adana insanıysa, bu isim: Adanalıyık tek başına yeterde artar bile. Gerisi vız gelir; Biz Adanalıyık yani bizik… 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI