HAYAT VE KELİMELERİN GÜCÜ - Muzaffer KOLİK

30 Mart 2020 Pazartesi

Kimi zaman, düşündüğüm ve karmaşık düşünceler oluşturduğumda, nesnelerin ilişkilerini, sonuçlarını gözden geçirdiğimde, başkalarının benim gibi düşünemediği, duyamadığı fikrine kapılırım ve bu beni hüzünlendirir.
Sonra şöyle derim kendi kendime: ne kadar büyük bir haksızlık böylesine bir  “dahi” olmam ve hiç kimsenin beni tam olarak anlayamaması, tanıyamaması, kabullenememesi… Ve benim yanılma olasılığım.
Başkalarının da benim gibi doğru ve görkemli biçimde düşünebilmesi olasılığı; işte bu biraz içimi rahatlatır.
Demek ki ne kadar güçlü bir his , ilgi ve karşılık bulma isteği !.. Başkalarından daha üstün ve tanınmamış olmaktansa, çoğunluğa benzer olma düşüncesi birazcık rahatlatıyor ruhumu…
Hayata başka bir açıdan bakalım; Heyecan olmadan –ki bunun içine öfkeyi de katalım – insanoğlunun harekete geçmesi olanaksızdır. Ancak, fazla heyecanlanan iyi bir sonuca ulaşamaz. Tıpkı hiç heyecan duymayanlar gibi… 
Velhasılı-kelam, “Hayat yaşamaya değerdir ve  kesinlikle bir yük değildir.’’  Vesselam…

YAZARIN ACİL NOTU: Dayan canım Adana'm, diren güzel Türkiye'm…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI