İL BAŞKANI BUNU YAPARSA !... - TANIR EMRE ÜZELGEÇİCİ

19 Ekim 2020 Pazartesi

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, geçtiğimiz cuma günü “Pamuk Prensesim” dediği biricik kızı Jale Erdem’i evlendirirken, nikahını da bizzat kendisi kıydı.
Ben de diğer davetliler gibi Ceyhan’ın yolunu tuttum. 
“Güzel bir akşamdı” ama can sıkıcı bir olaya tanıklık etmenin de huzursuzluğunu yaşadım.
Neden mi?
Hemen anlatayım…
Bu görkemli düğün töreni için Adana ve hatta Mersin’deki siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, bürokratlar, işadamları ve daha niceleri bir araya gelmişti.
Hülya Erdem, partili partisiz herkesin sevdiği ve de saygı duyduğu bir isim.
Doğal olarak Hülya Erdem, bu kez bir ‘anne’ olarak ön plandaydı ve gelen davetlilerle ilgilenmesi gerekiyordu.
Hal böyle olunca da Ceyhan Belediyesi de ‘başkanvekili’ olan Ümit Ağce’ye emanetti.
İşte Ağce’nin yönettiği belediyede akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.
Her ikisi de aynı partinin Ceyhan’daki önemli ismi; İYİ Parti Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Harun Küçük ve yine İYİ Partili Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Güven başkanlık makamında karşı karşıya geldiler.
Aralarındaki sorun ne olduğu bilinmez ama Harun Küçük, sorgusuz sualsiz Cengiz Güven’e saldırdı. Hem de öyle böyle değil. 
Küçük’ün, ‘uçan tekme’ atıp, yumruklarla saldırıp kaşını yardığı Güven, hastaneden darp raporu aldı. 
Düşünebiliyor musunuz?
Biri halkın oylarıyla seçilen meclis üyesi, diğeri halka hizmetle yükümlü olan bir kamu kurumuna atanmış bir bürokrat.
Tüm bunlar, bize gelen iddia ve duyumlar…
Konunun takipçisi ve adli açıdan soruşturmayı yürütecek olan da yine bu ülkenin çok değerli hakim ve savcıları.
Biz, ‘gazeteci’ kimliğimizle duyum ve bilgilerimizi, teyit edip bu satırlarda size ulaştırmakla mükellefiz. Çünkü varlık sebebimiz bu; ‘halkın haber alma özgürlüğü’nü yerine getirmek.
Ve bu konuda da gazetecilik açısından bir ‘haber’ değeri taşır.
Gelelim İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu’na.
Kendi partinizin Ceyhan’daki önemli iki ismi karşı karşıya gelecek ve olay hastanede son bulacak; sizin burada yapmanız gereken ‘tarafsız’ bir şekilde olaya yaklaşıp, yaşananları tüm boyutlarıyla araştırıp, gerekeni yapmak değil mi?
Peki sizce ne yaptı sizce Boyvadaoğlu?
Sayın Göktürk Boyvadaoğlu, bırakın tarafsız bir şekilde olayı soruşturmayı, Harun Küçük ile birlikte düğünde boy gösterdi. Bununla da yetinmedi, düğün sonrası yine Küçük ile birlikte ilçedeki bir pastanede keyif çattı!
Sayın Boyvadaoğlu, ‘darp raporu’ alıp evinde tedavi gören Cengiz Güven’e geçmiş olsun ziyareti dahi gerçekleştirmedi! Bu iddiayı bizzat Sayın Güven, kendisi teyit ediyor. Bırakın ziyareti, bir ‘geçmiş olsun telefonu’ dahi açmamış!
Peki bu taraflı tutumun altında yatan ne?
Başkan Yardımcısı Cengiz Güven’in, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen İYİ Parti Adana İl Kongresi’nde rakip adayı desteklemesi mi? Bunu düşünmek bile istemiyorum! Çünkü bir partinin il başkanına hiç ama hiç yakışmayacak bir tutum.
Yoksa Ceyhan Belediyesi’nden bir takım talep ve istekleri oldu da bunlar yerine mi getirilmedi? Böyle bir durum var mı yok mu bilinmez. İnsan düşünmeden edemiyor işte.
Eğer ben Türkiye’de siyasete yön veren güçlü bir siyasinin il başkanı olsaydım, ‘tarafsızlık ilkesi’ni korumak şartıyla her zaman mağdurun yanında yer alırdım yani şiddete maruz kalan Sayın Güven’in yanında olurdum.
Bakalım ilerleyen günler ne gösterecek. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI