BURSLULUK SINAVINA BAŞVURULAR ARTTI

BURSLULUK SINAVINA BAŞVURULAR ARTTI

Adana’nın eğitimdeki yükselen markası Erkan Koleji’nin bursluluk sınavına başvurular geçen yıllara oranla katlanarak arttı. Erkan Koleji’nin bursluluk sınavları Adana’da bölgenin en prestijli okulu olarak eğitime kazandırılan Türkmenbaşı Bulvarı’ndaki Çukurova Kampüsü ile Sarıçam’daki merkez kampüste farklı tarihlerde yapıldı. İlkokul 4’üncü sınıf ile ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik sınavlar için 8 binden fazla öğrenci başvuruda bulundu. Pandemi önlemlerine göre gerçekleşen sınavlara yoğun talep olması nedeniyle sınav salonlarının sayıları artırıldı, salonlardaki öğrenci sayıları da sosyal mesafe kurallarına göre sınırlandırıldı. Ateş ölçümleri yapılarak okula alınan ve sınav süresince maskelerini çıkarmalarına izin verilmeyen öğrenciler, Erkan Kolejli olmak için ter döktüler. Öğrenciler soruları çözme heyecanı yaşarken, velilere kampüslerde ikramlarda bulunuldu.

GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
 Sınav oturumları sırasında eğitimci Mehmet Ali Çiçekçi  “Çocukların hayatına altın dokunuşlar”, psikolog Hatice Ertuğrul “Başarısızlığın karşıtı” ve Klinik Psikolog Hülya Üstekidağ Ayna da “Sınav Kaygısı mı, Sınav baskısı mı?” konularında velilere seminerler verdiler. Bursluluk sınavına talebin her yıl artmasının Erkan Koleji’nin verdiği kaliteli eğitimin göstergesi olduğunu belirten Erkan Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü İzzettin Yüzçelik, “Geleceğimizin teminatı çocuklarını bizlere emanet etmek için sınava getiren, bize güvenen velilerimize teşekkür ederim. Erkan Koleji’nde çocuklarımız, gençlerimiz cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda yetiştirilip, özgüveni yüksek, bilgiyle donatılmış, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle desteklenerek geleceğe hazırlanır” dedi.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER