100. YILIN HEYECANI İÇİNDEYİZ

100. YILIN HEYECANI İÇİNDEYİZ

Gündoğdu Vakfı, 5 Ocak Adana’nın Kurtuluşunun 100. yılına büyük ve farklı bir proje ile hazırlanıyor. Gündoğdu Vakfı, aylar öncesinden ünlü fotoğraf sanatçısı Alperen Bilgili’nin Adana’nın tarihi ve doğal güzelliklerinden oluşan eşsiz fotoğraflarını sosyal medya hesabından yayınlamaya başlayıp; kurtuluşun 100. Yılına hazırlandığını duyurmaya başladı. Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu “Adana için büyük gayretler gösteren Valimiz Süleyman Elban, kurtuluşun 100. Yılına çok hassasiyet gösteriyor,  Valimizin direktiflerinde bizde STK olarak hazırlıklarımızı sürdürüyoruz ve heyecan içindeyiz.” dedi.

KAPSAMLI PROGRAM 
Adana Valisi Süleyman Elban, 5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu ile ilgili ciddi bir çalışma yaptıklarını belirterek, “İçinde üniversite, STK’lar, tarihçiler olmak üzere büyük bir komitemiz var. Tarihçiler çok ciddi bilimsel çalışma yürütüyor. 100-150 sayfalık bir kitap çıkarmalarını ve öğrencilerimize okullarda okutmak istiyoruz. Tarihi yapıların hepsinin tespitini istiyoruz. Aralık başında ilçelerde başlayıp merkezde toplanacak bir hazırlık içerisindeyiz. Adana’nın o kahramanlığı Atatürk’ün de söylediği gibi ilham olmuştur. Bu hikâyeyi hakkıyla doğru bir şekilde herkese anlatma çabasındayız.” diye konuştu. 


  

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER