BAŞKAN KARALAR’DAN ‘DİKKATLİ OLUN’ UYARISI !

BAŞKAN KARALAR’DAN ‘DİKKATLİ OLUN’ UYARISI !

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mecliste geçtiğimiz günlerde kentte bir grup yabancı uyruklu kişinin karıştığı olaya ilişkin, “Burası Adana kardeşim, buradan çıkış yok! Kimse size tahammül etmez. Dikkatli olun!” uyarasında bulundu. Sorunun “Suriye’deki savaşın bitmesi ve buradaki misafirlerin memleketlerine gönderilmesiyle” çözülebileceğine dikkat çeken Karalar, “Bu konunun başka hiçbir çözümü yoktur. Burada Türkiye Cumhuriyeti Devletinin öncü olması lazım. Tek çözüm; bu kardeşlerimizi mağdur etmeden ülkelerine göndermek gerekiyor.” diye konuştu.

“ADANA MEYDAN OKUMA YERİ DEĞİLDİR”
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı üçüncü oturumu Başkan Zeydan Karalar yönetiminde gerçekleşti. Gündem dışı söz alan MHP Grup Sözcüsü Cemal Demirdağ, Suriyeli sığınmacılara yönelik değerlendirmelerde bulundu. “Başka ülkelerden misafir olarak gelip sokaklarımızda meydan okumaya çalışanlara seslenmek istiyorum.” diyen Demirdağ, şunları kaydetti: “Adana kimsenin meydan okuma yeri değildir ve de olamaz. Misafirse misafirliğini bilecek. Ev sahibinin kurallarına uyacak. Herkes haddini bilecek. Ben burada kimseyi hedef göstermiyorum; rahatsızlığımı dile getiriyorum.” dedi. 

“HER TÜRLÜ TEHLİKEYİ BEKLEYECEKSİNİZ”
Demirdağ’dan sonra söz alan Başkan Karalar, bu olayların zaman zaman Türkiye’nin her yerinde yaşandığına işaret etti. Karalar, şunları söyledi: “Bu olayları biz (bütün Türkiye’de olduğu gibi) burada da beklemeliyiz. Bugüne kadar Adana’da bir olayın olmaması bizim gibi idarecilerin itidalli olmasından kaynaklanıyor. Biliyorsunuz daha önce ilimizde bir çocuk öldürüldü. Biz devreye girdik ve hadisenin büyümesini engelledik. Siz 400 bin Suriyeliyi aç ve susuz burada barındırırsanız her türlü tehlikeyi bekleyeceksiniz. Mesele; burada işin giderek kaos haline geleceğini biliyor olmamız; bu iyi bir şey.”


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER