BU KATLİAMI KİM DURDURACAK?

BU KATLİAMI KİM DURDURACAK?

Seyhan Belediyesi'nin Sırrıefendi Göletini kurutmak için, gölet çevresindeki fabrikaların zehirli atıklarla kurutmak istemesi ve yanlışa DSİ'nin 'dur' demesi gündeme bomba gibi düştü. Seyhan Belediyesi'nin, göleti eski haline getirmesi ve kanun dışı uygulama ile ilgili idari yaptırımların uygulanması içerikli rapor, Adana Valiliği başta olmak üzere kentin tüm birimlerine ulaştırıldı.

ADANA VALİLİĞİ İŞLEM BAŞLATACAK MI?
Seyhan Belediyesi'nin gölet kurutma çalışmalarını dünkü gazetemizin manşetinden kamuoyuna duyurduk. Çevrecilerin yoğun tepkisini toplayan haberimizin ardından gazetemize gelen telefonlarda, CHP'li Seyhan Belediyesi'ne tepki yağdı. DSİ Bölge Müdür Yardımcısı'nın imzasıyla, kanunsuz uygulamanın durdurulması, göletin eski haline getirilmesi ve bu uygulamayı yapanlarla ilgili idari yaptırımların yapılması istendi. Başbakanlık Genelgesi ile hazırlanan taleple ilgili Adana Valisi Süleyman Elban'ın, bu konuda nasıl bir yaptırım uygulayacağı merakla bekleniyor.

AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİ İŞİN ARKASINDA MI?
Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında, Seyhan Belediyesi'nin projesi ile ilgili tahsisin çok kısa sürede yapıldığı belirtilirken, işin bu kadar hızlı yürümesinin arkasında AK Partili milletvekillerinin olduğu konuşuluyor. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve aynı zamanda damadı olan Yıkım İşleri Müdürü Erkal Şenkal'ın, görüşmelerde bulunduğu tahsisin hızlandığı iddia edildi. Ancak, yapılan tahsisin ardından, korunması gereken göl kurutulunca, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Dr. Emre Akçalı imzasıyla,  tahsisin iptali, göletin eski haline getirilmesi istendi. AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay ve milletvekillerinin bu konuda yapacağı açıklama, iddiaların gerçek yüzünü ortaya çıkaracak.

DOĞA VE ÇEVRE DOSTLARI NEDEN SUSUYOR?
Türkiye'nin dört bir yanında, doğa ve çevre ile ilgili eylemler düzenleyen, TBMM kürsüsünden, Türkiye'nin güzelliklerinin katledildiği ile ilgili ses yükselten CHP Milletvekilleri de, Seyhan Belediyesi'nin gerçekleştirdiği bu katliama sessiz kalması, diğer eylemlerdeki tepkilerinin samimi değil, siyasi olduğunu gösterdi. Adana'nın sahipsiz olduğu savunarak ve güçlü Adana lobisi söylemleriyle siyaset yapan ve halktan oy isteyenler, halkın göletini kurutanlara, hatta binlerce kamyon fabrika atığı dökenlere neden sessiz kalıyor? Halk, CHP'li milletvekillerinden de bir açıklama bekliyor.
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER