BÜYÜKLÜK, KÜÇÜKLERE VERİLEN DEĞERLE ÖLÇÜLÜR…

BÜYÜKLÜK, KÜÇÜKLERE VERİLEN DEĞERLE ÖLÇÜLÜR…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda; “Vatan topraklarının emperyalist güçler ve onların taşeronları tarafından işgal edilmesinin ardından, bütün dünyayı şaşkına çevirerek Kurtuluş Mücadelesi başlatan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtı.” dedi.

“DEMOKRASİ YOLU AÇILDI”
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin milletin bağımsızlık  mücadelesinde hayati rol üstlendiğini ve çok önemli sorumluluk aldığını belirten Karalar, şunları kaydetti: “Dehası ve eşsizliği bütün dünya tarafından kabul edilen Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’dan sökülüp atılmak istenen ulusunu, dünyayı şaşkına çevirerek kurtarmış, aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak, egemenliği kayıtsız şartsız millete teslim etmiş, böylece Türk Ulusuna Cumhuriyet ve demokrasi yolunu açmıştır.”

“BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”
Mesajına “Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusal egemenlik kavramının temeli olarak 102 yıldır varlığını sürdürmekte ve milletimizin iradesini temsil etmektedir.” diye devam eden Başkan Karalar, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, güzel bir geleceğin ancak evrensel ölçütlerde eğitimli, milli benliğini kaybetmemiş çocuklarla mümkün olabileceğini çok iyi biliyordu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Büyüklük, küçüklere verilen değerle ölçülür. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. kuruluş yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun. 23 Nisan’da bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER