Denizhan, Davutoğlu’nun danışmanı oldu

Denizhan, Davutoğlu’nun danışmanı oldu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun yeni Danışmanı Adana’da medikal sektörün önde gelen ismi Yücel Denizhan oldu.  Türkiye medikal sektörünün ulusal ve uluslararası pazarda söz sahibi olmasında büyük çaba gösteren Denizhan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun ‘’Genel Başkan Danışmanı’’ teklifi üzerine Genel Başkan Danışmanlık görevini kabul etti. Genel merkezde düzenlenen törende Davutoğlu, Adanalı Denizhan’ı danışmanı olarak atadığını açıkladı.
DÜZENLEMELERE YAKINDAN TAKİP
Denizhan, “ilkeli ve duyarlı duruşa” sahip Davutoğlu’nun danışmanlığı görevini üstlenmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Denizhan, doğru yolu görüp de gitmemenin korkaklık olduğunu, gerek siyasi gerekse de mesleki ilkeleri açısından tıbbi cihaz sektörünün haklı mücadelesini her platformda seslendirmeye devam edeceğini söyledi. Gelecek  Partisi Genel Başkan Danışmanı olmasının, sektörel sorunlara zaman ayırmayacağı anlamına gelmediğini, aksine Gelecek Partisinin, Sağlık politikalarında yapılması gereken tüm düzenlemelerini yakın takip edeceğini dile getirdi.
TIBBİ CİHAZ SEKTÖRÜNE GÜÇLÜ DESTEK 
Tıbbi cihaz sektöründeki hukuksal yapıyı, 4734 sayılı kamu ihalelerinde yapılması gereken düzenlemeleri yapacağını kaydeden Denizhan,  ülkenin içerisinde bulunduğu zor durumdaki döviz kuru dengesizliği karşısında çöküş yaşayan tıbbi cihaz sektörüne çok daha kuvvetli ve güçlü destek olacağını, destek olmakla kalmayıp her platformda aynı gayret ve öz veri ile sektörün çıkarlarını her zaman olduğu gibi koruyup kollayacağını, doğru bildiği mücadele savaşını vereceğini sözlerine ekledi. Törene katılan Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım ise, bu atamadan dolayı hem partileri hem de Adana adına gurur duyduklarını belirtti.


YÜCEL DENİZHAN KİMDİR?
2000 yılında tıbbi cihaz ithalat ve ihracatına başlayan Adana merkezli şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Adana Organize Sanayi (AOSB) bölgesinde yapılan II. Ulusal Sanayi Odaklı Ar-Ge ve İnovasyon’ da hakem kurulunda yer alan sektörün öncü ve söz sahibi bir iş insanıdır.
Denizhan, sektörün sadece günü birlik eylemlerden uzak sektörün uzun vadede geleceğini de planlayan, bu konuda biyomedikal mühendisleri ve Çukurova Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi ile işbirliği içerisinde, gelecekteki mühendis adaylarına sektör ve sektörel bilgileri söyleşilerde paylaşarak, sektöre kalifiye, sektör ihtiyaçlarını karşılayabilecek mühendislerin yetişmesini planlamaktadır.
Tıbbi Cihaz sektörü, etiket problemi olan bir sektördür. Biyomedikal mühendisleri ile birlikte sektörün etiket kazanacağını,hak ettiği değeri alacağına inanmaktadır.
Denizhan geçtiğimiz yıllarda ödemelerini alamayan Tıbbi Cihaz firmaları adına birçok eylemlerde bulunmuş, tahsil edemedikleri para sorunlarını çözebilmek için Twitter üzerinde toplantılar yaparak, birçok milletvekili ve konusunda uzman profesörleri, meslek grubundaki dernek başkanlarını bir çatı altında toplayıp, Twitter toplantılarına ve organizasyonlarına imza atmıştır.
Denizhan; Twitter toplantılarından birinde Davutoğlu’ nu Twitter toplantısına davet etmiştir. Bu toplantıda sektörü temsil eden tüm dernek başkanları, federasyon yöneticileri, tüm firma sahipleri, sektörde söz sahibi olan ya da olmayan binlerce kişi bir araya gelmiştir. Türkiye’ de ilk defa bir genel başkanın Twitter üzerinden böyle bir toplantıya katılması tarihe geçmiştir.
Sektörün sorunlarını,  haksız, hukuksuz ve adaletsiz ödeme konusundaki belge ve bilgileri gerek yazılı basın gerekse de ulusal tv ile paylaşarak, kendi sektöründe öncü bir lider pozisyonunu almayı hedefleyen Denizhan,  Sosyal medya paylaşımlarını ve altındaki yorumları ile sektörü korkusuzca savunduğu ve sektörün haklarını korkusuzca savunduğu için sektördeki iş insanları onu bir kahraman ve gönüllerindeki sektör lideri olarak tanımlamaktadır.


 


 


 


 


 

Etiketler:
Yücel Denizhan Ahmet Davutoğlu Adana Gelecek Partisi

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER