GÖNÜLLERİ ISITTILAR

     GÖNÜLLERİ ISITTILAR

Anne ve babaları soğuk havada eylem yaparken, evde ya da sokakta yaşıtlarıyla birlikte koşup oynaması gereken çocuklar da onlarla birlikte soğukta saatlerce bekledi. Polis, bu duruma seyirci kalmadı; miniklerle yakından ilgilendi, onlara çeşitli oyuncaklar dağıtıp gönülleri ısıttı. 

Evde sıcak odada oturmak ya da sokakta yaşıtlarıyla birlikte koşup oyun oynaması gereken çocuklar, anne ve babaları tarafından eyleme götürüldü; soğuk havada saatlerce dışarıda kaldı. Polis, buna seyirci kalmadı; miniklere çeşitli oyuncaklar dağıtıp gönülleri ısıttı.

İZİNSİZ YÜRÜYÜŞ!
‘Suç Örgütü Soruşturması’ kapsamında kapatılan; ‘Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un çağrısı üzerine yaklaşık 200 kişilik bir grup, 5 Ocak Meydanı’nda bir araya gelip, bir yürüyüş gerçekleştirmek istedi, ancak polis söz konusu eyleme; ‘izinsiz’ olduğu gerekçesiyle izin vermedi. Ancak göstericiler buna rağmen, yine de yürümekte ısrar edince polis de grubun çevresini sardı; bariyerlerle önlem aldı. 

SOĞUKTA BEKLEDİLER
Bazı göstericiler, eylem için yanlarında çocuklarına da getirmesi dikkat çekti. Evde sıcak bir odada ya da sokakta arkadaşlarıyla birlikte koşup oynaması gereken çocuklar, anne ve babaları tarafından yürüyüşe getirilince; onlara birlikte soğukta saatlerce beklemek zorunda kaldı. Polis, bu duruma seyirci kalmadı. Adana Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan kadın polisler, söz konusu çocuklara çeşitli oyuncaklar dağıttı. 

YÜREKLERİ ISITTILAR
Miniklerle yakından ilgilenen polis, kız çocuklarına bebek, erkeklere de oyuncak araba dağıttı; soğuk havada yürekleri ısıttı. İzinsiz olmasına rağmen yürümekte ısrar eden, bu yüzden de polisle karşı karşıya gelen anne ve babalar, çocuklarına oyuncak dağıtılmasına önce tepki gösterip engellemek istedi, ancak miniklerin ısrarı üzerine bundan vazgeçip, ekiplere müsaade etti. Polisin örnek davranışı, takdir topladı. 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER