MECLİSTE GERİLİM

MECLİSTE GERİLİM

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 2022 Ocak ayının son birleşimi yine tartışmalı geçti.   İmamoğlu Belediye Başkanı Karaköse, hakkındaki eleştirileri yanıtlamak istedi. Meclisi yöneten Başkan Akgedik, “ Bu konu fazlasıyla uzadı. Bugün gündüm dışı söz vermeyeceğiz” diyerek, konuşmaya izin vermedi. Karaköse, elindeki dosyalarla kürsüye doğru yürüyerek, söz hakkını kullanmak isteyince Akgedik, “Başkanım iftira atıldığında mecliste olsaydınız o zaman cevap verseydiniz.” dedi. Karaköse’yi yerine oturmaya davet eden Akgedik, “Bir sonraki mecliste konuşursunuz. Burası Adana’nın Meclisi; tehdit edilecek yer değildir. Herkes meclisin itibarını koruyacak.” diye konuştu.

 “GÜNDEM DIŞI SÖZ VERMEYECEĞİZ”
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Mustafa Akgedik başkanlığında toplantı. Akgedik, Mecliste gündem dışı konuşmak isteyen CHP’li İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse’ye “Yoğunluğumuz var” diyerek, söz vermedi. Karaköse, ısrarla konuşmak isteyince, ortam gerildi. Pazartesi günü başlayan meclisin ilk oturumuna katılan Karaköse, “Bir yıldan beri o komisyonda ne kadar zengin iş adamı var, ne kadar rantçı var, bütün her şey geçiyor, bizim İmamoğlu halkının yararına, esnafın yararına olan bir madde bekliyor.” demişti. 

DEMİRDAĞ, YENİDEN ELEŞTİRMİŞTİ
Çarşamba günkü oturumda MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, Karaköse’yi yeniden eleştirmişti. Akgedik, partilerin grup başkanvekillerinin anlaştığını bugün kimseye gündem dışı söz verilemeyeceğini ve gündemlere geçileceğini kaydetti. Kâtiplerin gündem maddelerini okumalarını istediği anda, kürsüye doğru gelen Kasım Karaköse, dün kendinin olmadığı bir toplantıda aleyhinde konuşmalar yapıldığına dikkat çekerek,  cevaplamak istedi. Aladağ Belediye Başkanı ve Meclis 1. Başkanvekili Akgedik ise bugün hiç kimseye söz verilmeyeceğini tekrarladı.  

SERDAR SEYHAN’I DA KINIYORUM
Karaköse, ısrarla elindeki belgeleri göstererek, şahsına iftiralar atıldığını ve cevap vermek istediğini ifade etti. Kendisini yatıştırmaya gelen CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan’a da sinirlenen Karaköse, “Grup Başkanvekili Serdar Seyhan’ı da kınıyorum” ifadesini kullandı. İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, daha sonra beraberinde getirdiği yaklaşık 25 esnaftan oluşan bir grupla meclis toplantısını yarıda bırakarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan karalar ile görüşmek üzer makama gitti.  

Etiketler:
Adana Büyükşehir Belediyesi, Meclis, Zeydan Karalar, Mustafa Akgedik, Kasım Karaköse, Cemal Demirdağ, Serdar Seyhan,

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER