VALİ ELBAN’DAN ‘SORUMLULUK’ UYARISI!

VALİ ELBAN’DAN ‘SORUMLULUK’ UYARISI!

Vali Süleyman Elban, yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını kaydetti. Vali Elban, İlköğretim Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Her alanda büyük rekabetlerin yaşandığı günümüz dünyasında eğitime yatırım yapan, bilimsel gelişmeyi sürekli kılan, nitelikli insan gücüne sahip ülkelerin; yenilikleri ve teknolojik değişimleri uzaktan izleyen değil yönlendiren bir konuma yükselecekleri muhakkaktır.” dedi.

‘GÜÇ KATIYORUZ’
Mesajında “Bunun içindir ki güzel ülkemizin istikbalini emanet edeceğimiz çocuklarımızı çağın gereklerine uygun bir şekilde yetiştirmek ve bilginin her an yenilendiği, teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği çağımızda ülkemizin kalkınmasına omuz verebilmek öncelikli hedeflerimizdir.” ifadelerine yer veren Vali Elban, şöyle devam etti: “Bizler bu hedefler doğrultusunda eğitimde kalitenin yükseltilmesi için eğitim sistemimizi; globalleşen dünya koşulları ve toplumun beklentileri doğrultusunda değişime ve gelişime açık hale getirmek için çalışıyoruz. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde bizleri bir adım daha öne taşıyacak eğitim yatırımlarıyla geleceğimize güç katıyoruz. Okul öncesinden itibaren her kademedeki okullarımızın gerek fiziki şartlarını gerekse eğitim kalitesini daha da yükseltmek için çaba harcarken yaptığımız bu çalışmalar, çocuklarımızın büyük başarılara imza atmasına vesile olacaktır. 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nda Türkiye birincilerinin Adana’mızdan çıkması ve çocuklarımızın bu başarılarının ilimizi YKS başarı sıralamasında ülkemiz genelinde birinciliğe yükseltmesi bunun en güzel örneği.” 

‘ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK’
“Bilindiği üzere pandemi nedeniyle geçen bir buçuk yıl içinde çeşitli kıstlamalar ve günlük hayatımızda alışkanlıklarımızın değişmesi durumları ile karşı karşıya kaldık.” hatırlatmasını yapan Vali Elban, şunları kaydetti: “Eğitime dair hedeflerimizi gerçekleştirmek, çocuklarımızı ihtiyaç duydukları eğitimle donatmak istiyorsak şimdi her zamankinden daha çok dikkat etmek zorundayız. Bu amaçla okullarımızda her türlü tedbiri düşünerek önlemlerimizi aldık; lakin hepimize bu hususta çok önemli sorumluluklar düşüyor. Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için aşı başta olmak üzere her türlü salgın tedbirlerine riayet edilmesini hemşehrilerimizden özellikle istirham ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim-öğretim yılının, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiamıza başarılar getirmesini diliyorum.” 


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER