‘ FERYAT EDİYORUZ’

‘ FERYAT EDİYORUZ’

Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım, son 5 yıldır ülkenin kötüye gittiğine işaret ederek, “artık feryat ediyoruz” dedi. Başkan Yıldırım; “İlk önce adaleti, sonra refahı tamamen kaybettik. Bugün çok ciddi anlamda geçim derdi ile karşı karşıyayız. Pahalılık hat safhaya çıktı. Bununla birlikte özgürlüğümüzü de kaybettik. Birde güvenlik problemi yaşıyoruz. Bu ülkede toplumu ayakta tutan en önemli saç ayaklarını zaten kaybetmiş durumdayız. Artık hepimiz feryat ediyoruz. Hepimizin problemleri var. Sadece hukuksal değil, beşeri ilişkilerde dahi bu problemi yaşar noktaya geldik.”dedi.  

‘SİYASET KURUMU GERİYE GİTTİ’
Ülke olarak siyaset kurumunun geriye gidişinin hat safhaya ulaştığını ifade eden Başkan Yıldırım, şu açıklamalarda bulundu; “Bunun en büyük örneklerinden bir tanesi, o kokuşmuşluğu özetleyen konu; Sedat Peker’in açıklamalarıydı. Sedat Peker’in açıklamalarında biz ülkenin siyasetçilerinin, bürokrasisinin, ülkenin en önde gelen iş adamlarının, medya ayaklarının aslında, bu girift ilişkilerle talan ve çökmeyle birlikte, çıkar elde etme üzerine bir sistem kurduğunu görüyoruz. Çok ciddi iddialar ortada. Ülkeyi yönetmiş insanların çocuklarının, milletvekillerinin dahi, ne tür ilişkilerde olduğunu gördüğümüz bir süreç var.” 

‘ÜLKEDE ŞEFFAFLIK ALAŞAĞI EDİLDİ’
Türkiye’de şeffaflığın alaşağı edilmiş durumda olduğuna dikkat çeken Başkan Yıldırım, şu değerlendirmelerde bulundu; ”Bunun en büyük örneği devlet bankalarının atmış olduğu adımları, halka şeffaf bir şekilde açıklayamıyor olmaları. Diğer bir örnek ise, Demirören Grubu’na verilen 750 milyon dolarlık kredi geri ödendi mi ödenmedi mi? Yâda Merkez Bankası’nın atmış olduğu adımların kamuoyuyla paylaşılması çok sıkıntılı bir noktada. TÜİK verileri gerçekçilikten çok uzak. İş gücü kaybı milyonları bulmuş. Nasıl oluyor da bu kadar iş gücü kaybı, kapanan işletmeler varken, işsizlik azalıyor? Bunu açıklamaları lazım.”

‘KEYFE KEDER UYGULAMA YAPILIYOR ’
Ülkenin bütün kamu kaynaklarının çöktüğüne vurgu yapan Başkan Yıldırım, keyfe keder uygulamalarla insanların görevlerinden alındığını hatırlatarak, şunları söyledi; “Ülkenin bütün kamu kaynaklarının 5 firmaya peşkeş çekildiğine şahit oluyoruz. Yerelde hükümet bağlantılı kişilerin, bu kamu kaynaklarından faydalandığını görüyoruz. Burada da mümkün mertebe şeffaflıkla birlikte, etik anlayışı yasalarını oturtup, birde mutlaka imar yasasında değişikliğe gitmememiz lazım. Devlet kurumlarının çökmüş olduğunun en büyük örneği, Devlet Demiryolları’na atama oldu, 1 hafta geçmeden görevden alındı. Araştırmadan keyfe keder birini atıyorsun, tekrar görevinden alıyorsun.”

 ‘ERKEN SEÇİM OLMAK ZORUNDA’
20 yıllık bir iktidarın kendini inkâr eder bir noktaya geldiğini dile getiren Başkan Yıldırım, şunları kaydetti; “Cumhurbaşkanı ‘biz IMF’ ye borç veren bir ülke konumuna gelmiştik. Arkadaşlara söylüyordum verelimi vermeyelim mi? sonra onlar vazgeçti’ diye bunu övünerek anlatır. Ancak biz 6.400 milyar dolar IMF’ den borç almak zorunda kaldık. Bunu açıklayamadılar. Siyaset mutlaka değişmek ve dönüşmek zorunda. Toplumun, siyasetin de beklentisi, Türkiye’de mutlaka erken seçim olmak zorunda. Hükümet kendine güveniyorsa. Bu milletten tekrar güvenoyu almak zorunda. Bu, milletin hodri meydanı.”

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER