AĞCA: ÇOCUKLAR OKULA AÇ GİDİYOR

  AĞCA: ÇOCUKLAR OKULA AÇ GİDİYOR

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Nihal Ağca, Çukurova Metropol Medya Yönetim Kurulu Başkanı Tanır Emre Üzelgeçici ve çalışanları ziyaret etti. Ziyaret sonrası Çukurova Metropol Radyo’da Deniz Tengip’ in hazırlayıp sunduğu ‘Kent ve Gündem’ programına katılan Ağca, İYİ Parti’nin çalışmaları ve ülke gündemini değerlendirdi. 

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Nihal Ağca, Türkiye’nin en büyük önceliğinin yoksulluk olduğunu dile getirerek, TÜİK’ in verilerine göre, Türkiye’de 11 milyon insanın açlık sınırının altında yaşadığına dikkat çekti. Nihal Ağca; “11 milyon insan iki adet simit alamıyor ve İYİ Parti bunu kendine dert ediniyor. Şu anda devletin kurumu TÜİK’ in rakamlarına göre 54 milyon vatandaşımız yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Siz asgari ücrete ne kadar zam yaparsanız yapın, bunlar milletin sorununu çözmüyor. Yoksulluk öyle bir noktaya geldi ki; çocuklar okullarına aç gidiyor. İYİ Parti’nin en büyük projelerinden bir tanesi ‘Rüzgâr Gülü Projesi’ çok önemli. Biz istiyoruz ki, hiçbir çocuğumuz okula aç gitmesin.”dedi. 

“MERAL AKŞENER UMUT OLDU” 
Siyasetin zor bir alan olduğunu ifade eden Nihal Ağca, birçok zorluğunun yanı sıra başka tarafları da olduğunu kaydetti. Ağca;  “Siz siyaset yaparak, kendinizden başlayarak, bütün toplumu dönüştürmeye niyet edip, daha iyi bir hayat vaat ediyorsunuz. Ülkenin içerisinde bulunduğu şartlarda bunu gerçekleştirmek için yüreğe ihtiyacınız var.  Genel Başkanımız Meral Akşener o cesaretli duruşu ile kimsenin kafasını kaldıramadığı zor günlerde, tüm baskıya rağmen ‘hodri meydan’ diyerek çıkabildiği için bizlere büyük bir yol açtı. Arkasından da Türkiye’nin uzun zamandır göz ardı edilen, belli ölçüde hakları gasp edilen vatandaş kitlesine umut oldu. Bu iş gerçekten cesaretle akılla, strateji ile çıkılan bir yol.”diye konuştu.

“VATANDAŞLIK MAAŞI VERECEĞİZ”
İYİ Parti’nin ciddi bir şekilde, yoksullukla mücadele programı yürüttüğünün altını çizen Nihal Ağca, en büyük vaatlerinin yoksulluğu bitirmek olduğunu dile getirdi. Ağca;“18-25 yaş arasında olan tüm gençlerimize ayda bin lira vatandaşlık, gençlik maaşı vermeyi vaat ediyoruz. İhtiyaç sahibi tüm vatandaşların ayrı ayrı gözetileceği, çokta göze sokulmadan sağlanması taraftarıyız. Öğrenci, işsiz, ev hanımı buna uygun şekilde yapılmasına sağlıyoruz. Biz yoksul, aç insanlar istemiyoruz. Birtakım iş çevrelerine, müteahhitlere verilen vergi avantajlarını, sınırsız kaynak ödemelerini istemiyoruz. Biz vatandaşımızın ‘karnı tok sırtı pek’ olmasını istiyoruz. Herkesin yemeğini yediği, okuluna, işine gittiği, huzurla yaşadığı, daha iyi bir Türkiye istiyoruz.”şeklinde konuştu.  

ADANALI HİZMET BEKLİYOR 
Adana’nın yıllarca siyasette büyük bir ağırlığı olduğunu ifade eden Ağca, son yıllarda bu ağırlığın gittikçe azaldığını belirterek, şunları söyledi; “Adana’da istihdam, sanayi azaldı, turizm desteklenmiyor. Yanı başımızdaki Gaziantep, Hatay desteklenirken biz ihmal edilen taraf olduk. Adana yüz yıllardır değil, bin yıllardır medeniyet beşiği olan, kendine has kültürü, karakteri olan bir şehir. Biz uzun zamandır bunları kaybettik. Türk filmlerine konu olan o büyük pamuk, toprak ağaları artık yok. Adana’nın 15 milletvekilinin parti ayrımı yapmaksızın, bu kenti sahiplenmesi lazım. Partilerimiz farklı, yollarımız, ideolojilerimiz var ancak burada milyonlarca Adanalı hepimizden hizmet bekliyor. O yüzden Adana sevgisinde ve Adana’ya hizmette birleşmemiz gerekiyor.”


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER