BAŞKAN AKAY'IN ASKERLİĞİNE SOYUNDULAR

BAŞKAN AKAY'IN ASKERLİĞİNE SOYUNDULAR

Seyhan Belediyesi ile ilgili yolsuzluk, usulsüzlük ve kamu zararı ile ilgili haberlerimizin ardından, gazetemiz yayınları şikayet yağmuruna tutuldu. Önce müteahhit sonra meclis üyeleri, belediye ile ilgili haberlerimizi araştırmak yerine, adeta Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın yapamadığını yaparak, adliyeye koştular.

MÜTEAHHİT FİRMANIN AMACI NE?
Seyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü'nün yaptığı iki ihale ile ilgili usulsüzlük ve kamu zararı haberlerini manşetten duyuran gazetemize, Seyhan Belediyesi cephesinden hiçbir açıklama yapılamazken; ihaleyi alan firma sahibi, haberlerin muhatabı olduğunu öne sürerek, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Tek firmanın girdiği ihalenin ardından, idare gerek çalışanlar, gerekse basın üzerinde baskılar oluşturma yoluna gitti. Müteahhit firma ise kendisinin hedef alındığını ileri sürerek, adliyeye koştu. Gazetemize tek açıklama yapmayan Seyhan Belediyesi ve müteahhit firma cevap hakkını kullanmadı.

MECLİS ÜYELERİ NEDEN PANİKLEDİ?
Müteahhit firmanın ardından, AK Partili Meclis Üyeleri de, haklarındaki iddialara cevap vermek yerine adliyenin yolunu tuttu. Seyhan Belediyesi'nde yaşanan onca olaya, Cumhur İttifakı'nın büyük ortağı olan AK Parti'nin meclis üyelerinin ses çıkarmamasını eleştirmiş ve belediyeye, dolaylı olarak işler yaptığı iddialarını gündeme getirmiştik. İddialara cevap ver(e)meyen meclis üyeleri, önce AK Parti İlçe Başkanı'nın toplantısı çağrısında bir araya geldi, ardından adliyenin yolunu tuttu. AK Partili meclis üyelerinin cevap hakkını kullanmaması ve haberimizin ardından yapılan ilk meclis toplantısında muhalefet yapması dikkat çekti. 

BELEDİYENİN EVRAKLARI İNCELENMELİ
Kanun, meclis üyelerinin belediyelere direkt iş yapmalarını yasaklıyor. Bu sebeple, meclis üyeleri de işlerini akrabaları veya yakınları üzerinden yürütüyor. Bunun Türkiye'de birçok örneği gündeme geldi. Gazetemize yapılan ihbarlar sonrasında yaptığımız araştırmalarda, özellikle belediye yöneticileri, isimlerinin verilmemesi şartıyla yapılan işlerin doğruluğunu iddia edildi ve gazetemiz de, bu iddiaları kamuoyuna taşıyarak, meclis üyelerinden bir cevap bekledi. Cevap yerine, yargıyı tehdit olarak kullanan meclis üyeleri toplu olarak adliyenin yolunu tuttu.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR?
-Seyhan Belediyesi'nde yanlış yapılan işler ve ihaleler ile ilgili AK Partili meclis üyeleri kaç kez adliyeye gitti ve kaç suç duyurusunda bulundu?
-AK Partili Meclis Üyeleri, gazetemizde yer alan iddialara neden cevap vermedi ya da veremedi?
-İhaleye giren müteahhit firma, kendi şirketine mal veya hizmet alımı yapacak olsa, aldığı ihale gibi olsa bu alımı yapar mıydı, yoksa yeniden ihaleye açıp, daha çok şirketin katılımını mı sağlardı?
-Seyhan Belediyesi, birçok ihaleyi keyfi(gerekçelerine uydurarak) iptal ettiği halde, baskı ve duyuru ihalesini neden iptal etmedi?
-Seyhan Belediyesi Başkanlık katındaki mobilyaların markası nedir? Bu mobilyaları üreten firma ile hangi meclis üyesinin bağlantısı vardır?
-Seyhan Belediyesi, hangi firmalardan, ne marka araç alımı yapmıştır?
-Seyhan Belediyesi'nin sabah çorba dağıtım etkinliğinin ekmekleri nereden, kaç liraya alınmıştır?
-Seyhan Belediyesi'nin akaryakıt ihalesine hangi firmalar girmiş, bu firmaların hangi meclis üyeleri ile bağlantısı vardır?
-Seyhan Belediyesi fotokopi ve yazıcı bakım işlerini hangi firma yapmaktadır? Bu firmanın hangi meclis üyesi ile bağlantısı bulunmaktadır?
-Tüm bu iddialarla ile ilgili meclis üyeleri açıklama yapmazken, MASAK ve HTS kayıtları incelendiğinde ortaya çıkacak sonuçlardan kimler rahatsız olacak?


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER