BAŞKAN'DAN PERSONELE ŞAKA GİBİ ÜCRET NASİHATİ: ÇOCUK YAPMAYIN, AZ YİYİN, YÜRÜYÜN...

BAŞKAN'DAN PERSONELE ŞAKA GİBİ ÜCRET NASİHATİ: ÇOCUK YAPMAYIN, AZ YİYİN, YÜRÜYÜN...

AKAY'DAN PERSONELE SÖZLEŞME YERİNE NASİHAT
CHP'li belediyelerin büyük bölümü asgari ücret zammının üzerinde maaşların verileceği personel sözleşmelerini hayata geçirirken, Seyhan Belediyesi'nde ise personel krizi yaşanmak üzere. Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay'ın, çalışanıyla anlaşmak yerine, işçileri topladığı bir alanda, "Genel Başkan'ın açıkladığı zammı size ödeyemem. Çocuk yapmayın ya da bakabileceğiniz kadar az çocuk yapın, az yemek yiyin, taşıt kullanmak yerine yürüyüş yapın. Bu sağlığınız için de önemli. Yani aldığınız parayla ayın sonunu getirmeyi öğrenin" dediği ortaya çıktı.

MÜTEAHHİTE VAR İŞÇİYE YOK!
Seyhan Belediyesi'nde son yaşanan ihalelerde, kamu zararı ve usulsüzlüklerin yaşandığı gözlenirken, Başkan Akif Kemal Akay'ın, zam bekleyen belediye personeline, 'Genel Başkan'ın söylediği zammı size ödeyemem. Aldığınız parayla geçinmeyi öğrenin' demesi, gündeme bomba gibi düştü. Başkan Akay, personeli yönelik yaptığı konuşmasında, adeta işçiyi terbiye etmeye çalıştı. Oysa belediyenin gereksiz harcamalarını çalışanına aktarsa, çalışanın, emekçinin lüks içerisinde yaşayacağı bir maaş ortaya çıkar.

HİZMET YOK, REKLAM ÇOK
Sadece açık ihalelerde 4.5 milyon lira reklam bütçesi ayıran, doğrudan temin, 21/F ve 21/B ile yapılan harcamalarla, bu bütçenin 10 milyon lirayı bulduğu Seyhan Belediyesi'nin, "Hizmet yok ama reklama ayrılan bütçeyle ilçe yeniden inşa edilir" tepkisi oluştu. Başkan'dan zam beklerken, açıkça maaşlarıyla terbiye edilmeye çalışılan emekçiler de, reklama ayrılan bütçenin kendilerine zam olarak ödenmesi halinde, rahat bir geçim sağlayacaklarını dile getirdi. Seyhan Belediyesi'nin gelmiş geçmiş en hizmetsiz dönemi yaşadığını belirten halkta, "Hizmete harcamıyorlar, bari işçinin hakkını ödesinler" diyerek tepki gösterdi. 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER