ÇELEBİ: TÜRKİYE YANLIŞ YÖNETİLİYOR

ÇELEBİ: TÜRKİYE YANLIŞ YÖNETİLİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Türkiye’nin çok kötü bir süreçten geçtiğine işaret ederek, bu sürecin sorumlusunun siyasal iktidar olduğunu kaydetti. Çelebi Yaptığı açıklamada; “20 yılda yapılan işler tüm olumsuzlukları ortaya koyuyor. Öncelikle bu siyasal iktidar özellikle 2007-2008’ den itibaren uluslararası piyasadaki krizlere yönelik, onların bizimle bağlantısına bakarak, zorlanmaya başladı. Hem dünyada, hem de Orta Doğu’dan gelen sıcak parayla kamuoyunun gözünü boyayarak, birtakım çalışmalar yaptı gibi görünse de, 2007- 2008 den itibaren o sürecin artık ilerlemediğini, tüm Türkiye ve kamuoyu da gördü. İş böyle olunca artık başka yollar denemeye başladı. Öncelikle kendisine destek verdiğini düşündüğü toplumu, kendisine oy vermeyen kesime karşı düşmanca bir noktaya getirmeye çalıştı. Bugün gelinen nokta 20 yıllık bir sürecin çok yanlış yönetilmesiyle ortaya çıkan sonuç.”dedi.

‘ÜLKEYİ ÇIKMAZA SÜRÜKLEDİ’
Siyasal iktidarın ekonomiyi doğru yönetemediğini ifade eden Başkan Mehmet Çelebi, borçlanmanın hat safhaya geldikçe, Cumhuriyet’in kurduğu çok önemli kuruluşları tek tek sattığını dile getirdi. Çelebi yaptığı değerlendirmede; “İktidar ekonomik krizle birlikte, işin içerisinden çıkmaz oldu, üretim yapamaz oldu. Üretim gibi bir şeyi de gündemine almadı. Çıkış yolu olarak bu defa ithalata yöneldi. İthalatta da yandaş kuruluşların, parasına para katma şeklinde ilerledi. Süreç öylesine bir noktaya geldi ki, Türkiye dünyada kendine yeten, özellikle tarım alanında 7, 8 ülkeden biriyken, sıradan şeyleri ithal eder duruma geldik. Buğday ithalatı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde insanların inanamayacağı bir şey. Yine bu süreci doğru yönetmediği için sürekli açık vererek, ülkeyi çıkmaza sürükledi.”diye konuştu. 

‘İKTİDARIN DOĞASI BÖYLE’
Cumhuriyet Halk Partisi’nin birleştirici ve kucaklayıcı bir anlayışta olduğunu savunan Başkan Mehmet Çelebi, şunları söyledi; “ Cumhuriyet Halk Partisi iktidara yürürken, mevcut siyasal anlayıştan hoşnut olmayan, tüm güçlerle ortaklaşa hareket etmek gibi bir görev üstlendi. Bunun sonucun da, bir Millet İttifakı, (demokrat ve siyasi ittifak da diyebiliriz) oluşturdu. Bunda diğer siyasi partilerinde payı var. Siyasi iktidarın yanlışlarını düzeltmesi için sürekli uyarılarda bulundu. Ancak bu siyasi iktidarın doğası böyle. Onun için adı tek adam rejimi. Kimseyi dinlemeyen bir siyasi yapısı var. CHP ülkenin kötü gidişatından hoşnut olmayan toplum kesimlerini, kendi çeperinde toplayarak, böyle bir ittifak oluşturdu. Bu cephe, kendisinden başka siyasi partilere oy vermiş insanları karşısına alan bir cephe değil. Tüm insanları mutlu etmeye, birlikteliğe yönelik, bu ülkenin sıkıntıları aşmasına yönelik bir çabaydı.”şeklinde konuştu.
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER