HAKİM OLACAKTI ‘MELEK’ OLDU

HAKİM OLACAKTI ‘MELEK’ OLDU

Doğum gününü kutlamak için gittiği 5 yıldızlı tatil köyü mezarı oldu. Antalya’da havuzda boğularak hayatını kaybeden 8 yaşındaki Ali Kemal Güler’in ailesi, olayı yargıya taşıdı. Anne Ayşegül Güler, “Ali Kemal’i çok bekledik. Ona hamile kalmak için doktor doktor gezip yıllarca tedavi gördüm. Babası dağda bayırda terörle mücadele ederken, onu tek başıma büyüttüm. Oğlum, heyecanla doğum gününü bekliyordu ama olmadı. Bu acıya dayanamıyorum. Ali Kemal, ölmedi; melek oldu” derken, baba Üzeyir Güler de; “Ali Kemal, Bana hep; ‘Baba, adaleti terazide eşitleyeceğim. Adalet benden sorulacak’ derdi. Şimdi onun için adalet arıyoruz” diye isyan etti.

 Antalya’da havuzda boğularak hayatını kaybeden 8 yaşındaki Ali Kemal Güler’in ailesi, bir cankurtaran ya da sağlık ekibi olması halinde oğullarının hayata tutunacağını, ancak otelde bir sağlık ekipmanı dahi olmadığını, oğullarının ‘ihmal’ nedeniyle öldüğünü öne sürüp, konuyu yargıya taşıdı. Anne Ayşegül Güler, “Oğlumun ölmedi; melek oldu” dedi.

BİRLİKTE TATİLE GİDELİM Mİ?
Uzman Çavuş Üzeyir Güler, gönlünü kaptırdığı Ayşegül Güler ile hayatını birleştirdi. Çiftin, bu evlilikten Ali Kemal (8) ve Ayla (3) adını verdikleri iki çocuğu oldu. Artvin’in Borçka ilçesinde yaşayan Güler Ailesi, ‘Kurban Bayramı’ nedeniyle Adana’daki yakınlarının yanına gitti. İki dedesinin ismini alan Ali Kemal, burada güzellik uzmanı olan halası Süreyya Güler’e; “Seninle daha çok vakit geçirmek istiyorum. Birlikte tatile gidelim mi?” diye sordu.

İSTEDİĞİM GİBİ EĞLENECEĞİM
Evladı gibi sevdiği yeğeninin bu isteğini geri çevirmeyen Güler, Ali Kemal’e 31 Ağustos’taki doğum günü öncesinde erken bir hediye vermek istedi; 5 yıldızlı bir tatil köyüne rezervasyon yaptırdı.  Halasının gösterdiği otel fotoğraflarına bakıp çok sevinen küçük çocuk, “Oley, çok güzelmiş hala. İstediğim gibi eğleneceğim” diyerek sevinç çığlığı attı. Güler Ailesi, yakınları ile birlikte 10 Ağustos akşamı, Adana’dan Antalya’nın Alanya ilçesine doğru yola çıktı.

MUTLULUĞUNU FOTOĞRAFLADI
Aile, sabah saatlerinde tatil köyüne ulaşırken, baba Üzeyir Güler yol yorgunu olduğu için dinlenmek üzere eşiyle birlikte odasına çekilirken, Ali Kemal de babasından izin isteyip, halası Süreyya ve amcası Okan Güler ile birlikte havuza gitti. Küçük çocuk, suya girip kaydıraktan kayarak kendince eğlenirken, sağlık bakım teknisyeni olan amcası da yeğeninin mutlu anlarını, cep telefonuyla çektiği fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.

 
‘OLİMPİK HAVUZ’DA BULUNDU
Okan Güler, daha sonra telefonunu şarj etmek için odasına çıkarken, yeğenini de yakınlarına teslim etti. Güler, 5 dakika sonra geri döndüğünde yeğenini çocuk havuzunda bulamadı. Etrafı arağında da Ali Kemal’i ‘olimpik havuz’da suyun üzerinde hareketsiz bir şekilde buldu. Hemen havuza atlayıp yeğenini sudan çıkartıp ilk müdahaleyi yapıp, ciğerlerindeki suyu çıkartan Güler, daha sonra sağlık ekiplerinden yardım istedi, ancak her şey için çok geçti.

 YILLARCA ALİ KEMAL’İ BEKLEDİK
Ali Kemal Güler, doğum gününü kutlamak için gittiği otelden cenazesi çıktı. Küçük çocuk, Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Gökbez Köyü’nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Aradan tam 2 hafta geçti ama Güler Ailesi’nin acısı dinmedi. Çukurova Metropol’e konuşan anne Ayşegül Güler, “Ali Kemal’e hamile kalmak için tedavi gördüm. Ona kavuşabilmek için yıllarca bekledik; doktor doktor gezdim. O bizim güneşimizdi” dedi.

 BENİM OĞLUM BİR ‘MELEK’ OLDU
Güler, “Eşim asker ve yıllarca dağda bayırda teröre karşı mücadele ederken, Ali Kemal’i tek başıma büyüttüm. Hep Ali Kemalimle birlikteydik. O çok akıllı, zeki ve herkesin sevdiği bir çocuktu. Babası, bu yıl yanımıza geldi ama bu sefer de oğlum gitti. Ali Kemal, bir yıl babasını gördü, onu daha yeni yeni tanıyordu. Oğlum ölmedi, buna inanmıyorum. O, melek oldu. Yüreğim bu acıya dayanmıyor” diye gözyaşı döktü.

 TATİL KÖYÜ OĞLUMUN MEZAR OLDU
Tatil köyüne oğlunun doğum gününü kutlamak için gittiklerini dile getiren Güler, “Ali Kemal, büyük bir heyecanla kendisi için düzenleyeceğimiz doğum günü kutlamasını bekliyordu ama olmadı. Otelde bir sağlık ekibi olsaydı; olaya hemen müdahale etseler belki oğlum kurtuldu. Böyle otel mi olur? Biz, 5 yıldızlı diye gitmiştik ama oğluma mezar oldu. Rabbim sabır versin bize. Sorumlular, en ağır cezayı almalı. Allah’ın adaletine güveniyorum” ifadesini kullandı.

 ADALETİ TERAZİDE EŞİTLEYECEĞİM
Baba Üzeyir Güler de; “Benim oğlum vatana millete hayırlı bir evlat olacaktı. Ali Kemal, bu yıl okula başlamıştı ve sınıf birincisiydi. Oğlumun hayali pilot ya da hakim olmaktı. Bana hep; ‘Baba, adaleti terazide eşitleyeceğim. Adalet benden sorulacak’ derdi. Benim oğlum vatana millete hayırlı bir evlat olacaktı. Oğlum bir melekti ve bu dünyadan bir melek olarak ayrıldı. Bu işin peşini bırakmayacağım” dedi.

 HAVUZDA ‘CANKURTARAN’ YOKTU
Olay anında havuzda cankurtaran ve sağlık görevlisi olmadığı gibi herhangi bir sağlık ekipmanı da bulunmadığını öne süren Güler, “Ambulans gelene kadar, özel bir hastaneden oksijen tüpü getirip Ali Kemal’e müdahale ettiler ama her şey için çok geçti, oğlumun nabzı atmıyordu. Cansız bedeni orada boylu boyunca yatıyordu. Ona ilk müdahaleyi, doktor olan bir Rus vatandaşı yaptı” diye konuştu.

 YAVRUMU İHMALDEN KAYBETTİM
Acılı baba Üzeyir Güler, “Zamanında yerinde olması gereken ekipmanlar yerinde değildi. Şu an bütün eksikler giderilmiştir ama benim çocuğum öldükten sonra. Ben yavrumu ihmal yüzünden kaybettim başka çocuklar ölmesin. Hiçbir otel yetkilisi bizi arayıp da acımızı paylaşmadı. Otel sahiplerini de Allah’a havale ediyorum. Allah, onlara bile evlat acısı yaşatmasın ama kendilerini affetmiyorum. Yüce Türk adaletine güveniyorum. Herkes adalet önünde hesap verecek” diye isyan etti.

 

 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER