‘HEDEFİMİZ 20 BİN ÜYE’

‘HEDEFİMİZ 20 BİN ÜYE’

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, çok yeni bir parti olduklarına işaret ederek, partiyi büyütmenin üye sayısıyla mümkün olduğunu ifade etti. Başkan Boyvadaoğlu; “Hedefimiz insanların aidiyet duygusunu artırabilmek. Bunun için üye kayıtlarına çok önem veriyoruz. Seçimle birlikte 7 bin civarında olan üyemizi şu anda 14 bin 500’e çıkardık. Yeni bir parti olarak bu yerelde büyük bir başarıdır. Adana’da ki hedefimiz 18 bin kişi ancak, biz 20 bini geçmeye çalışıyoruz. Vatandaşlar kendiliğinden gelmeye başladılar, sürekli sahadayız. Misyonumuz ve projelerimiz ile ilgili vatandaşlarımıza küçük videolar ve yazılarla bilgilendirme yapacağız. Sosyal medya aracılığı ile tanınırlılığımızı artırmaya çalışıyoruz.”dedi. 

‘VATANDAŞ YOKSULLUĞUN PENÇESİNDE’
Adana’nın birçok ilçesinde aktif çalışmalar yürüterek, vatandaşların sorunlarını dinlediklerine değinen Başkan Boyvadaoğlu, vatandaşların en büyük sorunlarının başında ekonomik sıkıntılar geldiğini işaret ederek, halkın büyük çoğunluğunun yoksulluğun pençesinde olduğunu kaydetti. Başkan Boyvadaoğlu; “İlçelerde gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, görüyoruz ki vatandaşlar bitmiş vaziyette. İnsanların alım gücü bitmiş. Enflasyon yüzde 50’ ye kadar çıkıyor. Memura 16,5 zam gelmiş. Elektrik ücretleri yüzde 226 artmış. Bu insanlar nasıl yaşayacaklar? Yandaş medya Türkiye’yi güllük gülistanlık gösteriyor, biz böyle bir şey göremiyoruz. Türkiye’nin yüzde 60-70’ i asgari ücretli. Asgari ücretle geçinmek mümkün değil.” diye konuştu. 

‘ADANA’YA BÜYÜK HAKSIZLIK’
Adana’nın değerlerine sahip çıkılmadığını ileri süren Başkan Boyvadaoğlu, yıkılan 5 Ocak Stadı’na tepki göstererek, şunları söyledi; “Adana’nın nüfusu 2,5 milyon. Birçok Adanalının bu statta hatıraları vardır. Dünyaca ünlü birçok futbolcunun top oynadığı bu stadı yıkmak yerine, farklı alanlarda değerlendirilmeliydi. Yurt dışında böyle binalar 300-500 yıl dayanıyor. Burayı revize edip, amatör spor kulüplerine açılsaydı, spor turnuvaları burada yapılsaydı, hem şehrimize sporcu kazandırırdık, hem de güzel bir stadımız olurdu. Adana Havaalanı’ da aynı şekilde. Şehrin içinde bir havaalanımız var. Ulaşımı kolay. Burayı iyileştirmek yerine, büyük paralar harcayarak başka bir yere yapmaları çok büyük bir yanlış. Bu Adanalıya yapılan haksızlık. Adanalı sandıkta bunun cevabını verecektir.” 

‘TRAFİK ÇİLEYE DÖNÜŞTÜ’ 
Adana’nın çözüm bekleyen sorunlarının başında ulaşım ve trafik olduğuna dikkat çeken Başkan Boyvadaoğlu, günün her saatinde trafiğin kilitlenme noktasına geldiğini belirterek, şunları kaydetti; “Adana’da trafik çileye dönüşmüş. Sadece işe geliş gidiş değil. Günün her saatinde bir trafik yoğunluğu var. Buna köklü bir çözüm bulunması, trafikle ilgili projelerin gündemde olması lazım. Belediyeler buna önem vermeli. Yeni stadı neden yaptılar? Trafik rahatlasın akışı olsun diye. Ulaşım eskiden daha güzeldi. Adana’nın neresinden gelirseniz gelin, her türlü dolmuş eski stadın oradan geçiyordu. Yeni stada gitmek, gelmek ayrı çile. İnanılmaz bir trafik kuyruğu oluşuyor. Vatandaşlar 2 saat önceden kuyruğa giriyor. Çıkarken de 1,5 saat bekliyor. Buna kalıcı bir çözüm bulunmalı.” 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER