İNSANLAR DEĞİŞİM İSTİYOR

İNSANLAR DEĞİŞİM İSTİYOR

Türkiye Değişim Partisi, Adana İl Başkanı (TDP)  Hakan Malgaf, Ankara’da gerçekleşen, TDP 1’inci Olağan Genel Kurultayı’nı değerlendirerek, Mustafa Sarıgül’ ün geçerli oyun tamamını alarak yeniden genel başkanlığa seçildiğini kaydetti. Başkan Malgaf, yoğun ve coşkulu bir bir katılımla, kurultayın demokrasi şölenine dönüştüğünü dile getirerek, şu ifadelere yer verdi; “Genel Başkanımız Sarıgül’ün yaptığı konuşmada, sunduğu önerilerde, anlatımlarda, Türkiye’nin geleceği için bir kez daha umutlandık. Kurultaya çok sayıda partiden temsilciler katıldı. Dernekler, STK’ lar müthiş destek gösterdi. İnsanlar artık değişim istiyor. Bundan sonra daha çok çalışarak, her kademede, her yerde olmamız, Türkiye Değişim Partisi’ni tanıtmamız lazım.”dedi.

DEMOKRASİ SOFRASINDA BULUŞACAĞIZ
Türkiye Değişim Partisi, (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Metropol FM’de yayınlanan  ‘Kent ve Gündem’ Programı’na telefonla bağlanarak, Adanalıları selamladı. Başkan Sarıgül yaptığı konuşmada; “Barışın, özgürlüğün, demokrasinin, alın teri ve emeğin kurultayını yaptık. Türkiye Değişim Partisi çok görkemli bir kurultayla, özellikle partimize temsilcilerimizin büyük desteği ile seçimde görev yetkimizi kazandık. İnşallah ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Bütün yurttaşlarımızı kucaklayacak bir parti olacağız. Vatandaşlarımızı bugüne kadar sağcısınız, solcusunuz diyerek, çok parçalara böldüler. Hiç bir renk, kültür, etnik kökene bakmadan, bütün yurttaşlarımızı, demokrasi sofrasında buluşturmak istiyoruz.”

SİYASETİ ŞEFFAF YAPACAĞIZ 
Kurtuluşun Türkiye Değişim Partisi’yle mümkün olduğunu dile getiren, Başkan Hakan Malgaf,  TDP’nin şu anda iktidara gelmeye en hazır parti olduğuna vurgu yaptı. Başkan Malgaf ; “Biz bir söz verdik. Türkiye Değişim Partisi olarak biz siyaseti her şeyden önce şeffaf yapacağız. Doğru bildiklerimizi söyleyeceğiz, bu ilkede de kalacağız. Herhangi bir baraja takılmıyoruz. Bizim hedefimiz çok net ve çok belli. Bizim ittifaklara katılmamamızın nedeni hedefimizi çok sağlam belirlemiş olmamız. Biz bugünden barajın ne kadar düştüğüne, yükseldiğine takılmıyoruz. Aslında bu siyasi partilerin hedefini küçültür. Biz her türlü partili görüşün, kendini bir şekilde mecliste temsil etmesinden yanayız.”  

TÜRKİYE’NİN KURTULUŞU 5T’DE
TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün açıkladığı 5T Formülü’nün Türkiye’nin kurtuluşu olduğunun altını çizen Başkan Malgaf; “5T’ de olan tarım, teknoloji, turizm, tekstil, tasarruf ülkemiz için önemli reçeteler. Turizm Türkiye’ye çok önemli bir getiri sağlayan birim. Mutlaka canlandırılması lazım. Tekstilde Türkiye müthiş başarılı. Çoğu Avrupa markalarının yapamadığı seviyede üretimler yapıyoruz. En büyük sıkıntımız marka oluşturmak. Marka olursanız, ülkeye çok ciddi katkı sağlarsınız. Türkiye’yi dünyaya duyurursunuz. Tarımda ülkemiz için çok önemli. Genel Başkanımızın petrol diye kastettiği şey aslında toprağımız. Bundan kısa süre önce, tarımda kendi kendine yetebilen ülkeyken, maalesef her şeyi ithal eden konuma geldik.”  

FAKİRLİĞİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ
TDP Parti ideolojisinde, fakir insanlara yardımcı olmaktan ziyade, fakirliği ortadan kaldırmak olduğunu ifade eden, Başkan Hakan Malgaf; “Zor geçinen bir aileye her ay bin lira yardım etmek sorunu çözmüyor. Eğer siz, mevcut durumu ortadan kaldırırsanız, Türkiye’de çok büyük bir reform geliştirmiş, başarı elde etmiş olursunuz. Bizimde amacımız bu insanları fakirliğe iten unsurları çok iyi analiz edip, üzerinde çalışıp, ortadan kaldırmak. Buda çok ciddi bir ekip işi. Hiçbir partinin yapamadığı şeyi biz hayata geçiriyoruz. Hatta yakında gölge Bakanları da açıklayacağız. Bunu yapacak olan ekonomistlerin, partimizdeki bilirkişilerin çalışması ve raporlarıyla olacak. Açlık sınırı altında yaşayan insanların, gerçekten bu sınırdan kaldırılması lazım.” 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER