KİM GÖZ YUMUYOR?

  KİM GÖZ YUMUYOR?

Seyhan Belediyesi'nin proje uygulaması için Hazine'den aldığı tahsis, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü'nün 'Amacına uygun olmayan kullanım' nedeniyle feshedilmesi kararı ısrarla uygulanmıyor. DSİ tarafından, doğa katliamı yapılan bölgedeki tahsisin iptali istenirken, resmi kurumlar ve bürokratlar bu kararla ilgili tek bir adım atmadı.

İL MÜDÜRLÜKLERİ NEDEN SESSİZ?
CHP'li Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın, 'Hayvan Pazarı' gibi projeler uygulamak amacıyla geçtiğimiz Temmuz ayında tahsisini aldığı hazine arazilerini, şartlara uygun kullanmadığı ve doğa katliamı yaptığı gerekçesiyle, tahsisin iptali istendi. DSİ 6. Bölge Müdürlüğü'nün hazırladığı resmi yazıda, “Sırrıefendi Göleti'nin güncel durum tespitinin yaptırılarak, yeniden ve benzer sorunlar yaşanmasını önlemek adına Hazine tarafından ilgili belediyeye yapılan tahsisin kaldırılması için gerekli yazışmaların yapılması talep edilmiştir" denildi. Ancak DSİ'nin raporuna rağmen, hiçbir müdürlük konuyla ilgili açıklama yapmadı. Hükümete bağlı il müdürlüklerinin sessizliği kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

TOPRAK NUMUNESİ CAMBAZLIĞI

Adana Valiliği başta olmak üzere, ilgili tüm resmi kurumlara gönderilen rapora rağmen, Adana Valiliği, Seyhan Kaymakamlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü dahil, hiçbir resmi kurum, DSİ'nin yazısına kulak asmadı. DSİ'nin, tahsis iptali ve katledilen bölgenin eski haline getirilmesi yazısına rağmen, Seyhan Belediyesi'nin fabrikaların zehirli atıklarıyla doldurduğu gölete toprak hafriyatı yaptığı görüldü. İddiaya göre, göletten alınacak numunenin sağlıklı çıkması için, fabrika atıklarının üzerinin toprakla dolduruluyor. Numune de topraktan alınacak. Bu iddia doğru ise devlet eliyle doğal katliamına izin verilmiş olacak.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER