MASAL ANLATMAYI BIRAK!

 MASAL ANLATMAYI BIRAK!

“Masalcı Dede” nitelemesinde bulunduğu Akay’ı eleştiren Pınar Mahalle Muhtarı Saniye Çelik: 

SEYHAN’A HİZMET ETMEYE BAK!

Adana’nın Seyhan İlçesi’ne bağlı Pınar Mahallesi’nde üç dönemdir muhtarlık yapan Saniye Çelik, Çukurova Metropol FM’de CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve bürokratlarını sert sözlerle eleştirdi. Seyhan Belediyesi’nin 2019 yılından bu yana Pınar Mahallesi’nde bir taş üstüne taş koymadığını savunan Çelik, “Seyhan’ın 96 mahallesinin sadece 3 mahallesine park yapıldı. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal’a sesleniyorum; geriye kalan bir buçuk yılda lütfen masal anlatma bırak, Seyhan’a hizmet etmeye bak!” dedi.

“EYLEM ÇADIRLARI KURACAĞIZ”
Pınar Mahallesi Muhtarı Saniye Çelik, göreve geldiği günden bu yana vatandaşın sorununu çözmek için çabaladığını ifade etti. Adana Büyükşehir ve Seyhan Belediyesi’nden hizmet beklediklerini; ancak 3 yıldır mağdur edildiklerini ileri süren Muhtar Çelik, “Başkanlardan biz hizmet bekliyoruz. Belediye başkanları ve bürokratları neredeler? Yolları ve parkları neden yapmıyorlar? Biz artık söylemekten yorulduk.  Eylem yapmak için afişlerimizi hazırlayıp, sembolik eylem çadırını belediye binasının önünde kuracağız. Sesimizi duymayan belediyeler, belki o zaman duymuş olurlar.” şeklinde konuştu.

“3 YIL GEÇTİ HALA BEKLİYORUZ"
Muhtarların, mahallelerin sorunlarını en iyi bilen yetkili kişiler olduğunu hatırlatan saniye Çelik, “Bütün muhtarlarımız, mahallesinde kaç sokak varsa, nasıl sıkıntılar varsa hepsini biliyorlar.  3 saat, gerekirse 5 saat konuşsam da bunları anlatmakla bitiremem. Sokak sokak anlatarak, hangi sokakta ne sorun varsa söylerim.  Belki mahalle sakinim kendi sokağını bilmez, ama girip çıktıkları yollar ile koordinasyonların hepsine ben hakimim.  Bu kadar sorunumuz var; kaldı ki biz bunları Sayın Başkana seçimi kazandıktan sonra ilk 6-7 ay içinde bizi davet etmeleri üzerine kendilerine raporlar halinde sunduk. O günden bu yana tam 3 yıl geçti hala bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.


"SÖYLEMEKTEN YORULDUK"
Adana’nın Seyhan İlçesi’ne bağlı Pınar Mahallesi’nin 3 dönemdir muhtarı olan Saniye Çelik, Deniz Tengip’in hazırlayıp sunduğu Kent ve Gündem programında CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve belediyesini sert sözlerle eleştirdi.  Muhtar Çelik, göreve geldiği günden bu yana vatandaşın sorununu çözmek için muhtar olduğunu belirtti. Adana Büyükşehir ve Seyhan Belediyesi’nden hizmet beklediklerini ancak 3 yıldır mağdur edildiklerini kaydeden Muhtar Çelik, “Başkanlardan biz hizmet bekliyoruz. Belediye başkanları ve bürokratları neredeler? Yolları, parkları neden yapmıyorlar? Biz artık söylemekten yorulduk.” dedi. 


“EYLEM ÇADIRLARI KURACAĞIZ”
Seyhan Belediyesi’nin 2019 yılından bu yana Pınar Mahallesi’nde bir taş üstüne taş koymadığını ileri süren Çelik, “2019 yılından bu yana Seyhan’ın 96 mahallesinin sadece 3 mahallesine park yapıldı. Seyhan Belediyesi Başkanı Akif Kemal’a sesleniyorum; geriye kalan bir buçuk yılda lütfen masal anlatma bırak, Seyhan’a hizmet etmeye bak. Eylem yapmak için afişlerimizi hazırlayıp, sembolik eylem çadırını belediye binasının giriş kapısının önünde kuracağız. Sesimizi duymayan belediyeleri belki o zaman duymuş olurlar.” şeklinde konuştu. 

“HAKLI ELEŞTİRİLER YAPIYORUZ”
Belediye başkanlarını vatandaşa vefa borcunu ‘hizmet yaparak’ ödemesi gerektiğini ifade eden Muhtar Çelik, “Bir muhtar olarak mahallemizde yaşanan her olumsuz ve olumlu durumların hepsini biliyorum. Yapılan ve yapılmayan hizmetlerin hepsini görüyoruz. Haklı olarak burada eleştiriler yapıyoruz. Bize diyorlar, siz her zaman belediye başkanları ile iyi geçinmiyorsunuz.   Başkanlar iyi çalışıyorlar mı da, biz onlarla iyi geçinelim?  Başkanlara ve yol arkadaşlarına, dilekçe yazıyorum aldırmıyorlarsa, görüşüyorum aldırmıyorlarsa, son zamanlarda bu WhatsApp dediğimiz iletişim alanından gönderdiğimiz soruları dikkate almıyorlarsa,  hatta bazı bürokratlar telefona bakmıyorsa; o zaman yapacak ne kalıyor geriye sesimizi basın aracılığıyla duyurmak kalıyor. Bu anlamda biz muhtarların ve vatandaşın sesi oldukları için Çukurova Metropol Medya Yönetim Kurulu Başkanı Tanır Emre Üzelgeçici’ye de çok teşekkür ederim.” dedi.

“HAKSIZLIK DEĞİL Mİ?”
2009 ile 2014 yılları arasında mahallesinde spor tesisi olmadığını o dönemler arasında gerçek anlamda spor tesisi yapıldığını hatırlatan Muhtar Çelik, “Şu anda Füze Selami Spor Tesisi'nin adını diğer Belediye Başkanı koymuş olabilir.  Ama o zaman vali yardımcımızın ve belediye başkanının hepsinin ortak çabalarıyla yaptırdığımız bir tesistir. Ama şu an ki belediye hizmet yapmadığı gibi sorunlarımızı anlatmak için aradığımız cep telefonlarına dahi bakmıyor.   3 yıldan bu yana Başkan Akif Kemal Akay, hiçbir zaman telefonumuza bakmamıştır.  Ancak zaman zaman bir araya geldik.   Park bahçeler müdürü var, her biriminin bir müdürü var.  Her müdürün de kendi bünyesinde çalışan personelleri var. Başkanın madem telefona bakmaya vakti yok peki gördüğünüzde dönme zahmetinde bulunmuyorsanız, bu biz vatandaşlara yapılan bize haksızlık değil mi?” açıklamasını yaptı.

“ÖNCELİK ASIL SORUNLARDIR”
Yasal olan tüm haklarını kullanarak vatandaşın hakkını savunmak için elinde gelen gayreti göstereceğini açıklayan Muhtar Çelik, “Geçmişten bugün birçok Belediye başkanıyla çalıştım.2009 yılında başladığımızda bir yandan mahallemizde imar sorunlarıyla uğraşırken, mahallemizde inşaatlar yapılıyordu. O dönemde bir yandan da yollarımızı yapıyorduk. Yasal olan tüm haklarımızı kullandık.   Bozuk yollar, temizlik sorunlarımız farklıdır. Siz belediyeler olarak temizlikle de ilgilenmekle mükellefsiniz.  Siz açılmayan sokakları açmakla da mükellefsiniz, bozuk yolları yapmakla mükellefsiniz.  Akif Başkana ben buradan bir kez daha söylüyorum: siz bir belediye başkanı olarak asıl görevlerinizi yapın, geride kalan zamanınız olursa sosyal projeler yapın.  Elbette yapılsın isteriz bizler de ama; öncelik, asıl sorunlardır.” diye konuştu. 

“3 YILDIR BEKLİYORUZ”
Muhtarların, mahallelerin sorunlarını en iyi bilen yetkili kişiler olduğunu açıklayan Muhtar Çelik, şöyle devam etti: “Bütün muhtarlarımız, mahallesinde kaç sokak varsa, nasıl sıkıntılar varsa hepsini biliyorlar.  3 saat, gerekirse 5 saat konuşsam da bunları anlatmakla bitiremem. Sokak sokak anlatarak, hangi sokakta ne sorun varsa söylerim.  Belki mahalle sakinim kendi sokağını bilmez, girip çıktığı yollar ile koordinasyonların hepsine ben hakimim.  Bu kadar sorunumuz var, kaldı ki; biz bunları sayın başkan seçimi kazandıktan sonra ilk 6-7 ay içinde bizleri davet ettiler.  Dediler ki sorunları söyleyin, ne kadar çok sevindik.  Sorunları hazırladık, yazdık ve çizdik. Bunları yazı işlerine sunduk.  O günden bu yana tam 3 yıl geçti hala bekliyoruz.”

“BELEDİYE BÜTÇESİNDEN YAPILDI”
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın Ramazan Ayı’nda çeşitli noktalarda iftar verdiğini söyleyerek, bununla çok iyi bir hizmet yapılıyor algısı yaratmak istediğine dikkat çeken Muhtar Çelik, “Hala da sosyal medya hesaplarında bu tür paylaşımlar duruyordur. İftar yemeği verilmesine biz asla karşı değiliz.  İyi ettiler, tebrik ediyorum.  Sayın başkanım siz bu kadar yemeği verdiniz.  48 noktada verdiğiniz iftar yemeğini, özelinize karışmak hakkım da haddim de değildir.  Bunu siz belediye bütçesinden yani hepimizin malıyla yaptınız.  Size bir tek soru soruyorum; siz iyi bir işletmenin sahibiydiniz. Ticari faaliyeti olan bir beyefendisiniz. Yapılan o harcamalar yerine mahallemizdeki bir sokağımızda yaşadığımız bir sorunu giderseniz bizleri daha çok memnun ederdiniz. İhtiyaç sahiplerine markette alışveriş yapmaları için kart veriyorsunuz vatandaş onu dahi kullanmak için uzun bir yol gittikten sonra kullanabiliyor.  Güney mahalledeki vatandaşlar markete gidebilmek Kuzey mahallesine neden gelsin? Zaten mahallesinde yüzlerce market var, market yapmayı bırakın da market sahipleri de, çalışanları sizin vatandaşınız onlar da kazansın.” ifadelerini kullandı.
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER