MHP' Lİ YÜCEL: YÜREĞİR ORTADA SIKIŞIP KALDI

 MHP' Lİ YÜCEL: YÜREĞİR  ORTADA  SIKIŞIP KALDI

MHP Yüreğir İlçe Başkanı Tamer Yücel, Çukurova Metropol Medya Yönetim Kurulu Başkanı Tanır Emre Üzelgeçici ve çalışanları ziyaret etti. Ziyaret sonrası Çukurova Metropol Radyo’da Deniz Tengip’ in hazırlayıp sunduğu ‘Kent ve Gündem’ programına katılan Başkan Tamer Yücel, çalışmaları ve Yüreğir’in sorunlarına dair önemli açıklamalarda bulundu.
MHP Yüreğir İlçe Başkanı Tamer Yücel, ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğine işaret ederek, bu sıkıntılardan vatandaşların ciddi anlamda etkilendiğini kaydetti. Yücel; “Yüreğir Adana’nın diğer ilçelerine göre daha metropol bir ilçe. Sosyal gelir seviyesi biraz daha düşük. Yüreğir tam anlamıyla hak ettiği yerde değil. Özellikle kentsel dönüşüme biraz daha ağırlık verilmeli. Bu konuda Yüreğir ve Büyükşehir Belediyesi mücadele ediyor, çözüm üretmeye çalışılıyor, ancak Yüreğir arada sıkışıp kalmış, genişleyecek bir alanı yok. Sarıçam Yüreğir’den ayrıldı gelişme anlamında kentin kayma istikameti, alanları geniş diye Sarıçam ve Çukurova yönünde oldu. Yüreğir’de kentsel dönüşüm mutlaka hızlandırılmalı.”dedi. 

“İŞVEREN KOMİSYONU KURULDU”
Yüreğir’in işsizlik sıkıntısının yoğun olduğu bir ilçe olduğunu ifade eden Başkan Tamer Yücel, işsizlik sıkıntısının yanı sıra birde iş beğenmeme problemi olduğunu vurguladı. Yücel; “Biz bu sıkıntıları gördükten sonra MHP Yüreğir İlçe teşkilatı olarak, bünyemize işçi ve işveren komisyonu oluşturduk. Bu komisyon doğrultusunda bize işle ilgili talepte bulunan gençlerimize, vatandaşlarımıza destek sağlıyoruz. Örneğin İş insanlarını davet ediyoruz, kamu kurum kuruluşlarını ziyaret ediyoruz, Yüreğir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Kocaispir ve il başkanımız Bünyamin Avcı ile istişareler halindeyiz. Sahaya indiğimiz zaman işsizlik açığını nasıl kapatabiliriz? Bununla ilgili çözümler arıyoruz, taleplerde bulunuyoruz, işçi ile işvereni bir araya getiriyoruz.”diye konuştu. 

“BEN DEĞİL BİZ OLMALIYIZ” 
Adana’nın hak ettiği yere gelmesinin, üretimden geçtiğine vurgu yapan Başkan Tamer Yücel, hükümetin bununla ilgili çalışmaları olduğunu dile getirdi. Yücel; “Üretme konusunda mutlaka teşviklerin arttırılması lazım. Bir Gaziantep örneğine bakarsak, daha düne kadar bizden küçük bir iken, şimdi sanayi oraya gitti. Adana olarak bizimde sanayicimizi, üreteni kaçırmamamız lazım. Özellikle çiftçiye gereğinden daha fazla öncelik tanımamız lazım. Adana’nın faydasına olan işlerde ortak paydada bütün dinamiklerin birleşmesi lazım. Bu anlamda belediye başkanları, milletvekilleri, STK’lar, iş insanları bir araya gelmeliyiz. Beni kaldırıp biz olabilirsek, bir sıkıntımız kalmayacaktır.”şeklinde konuştu.

“GİTMEDİĞİMİZ YER BİZİM DEĞİLDİR” 
Gitmediğimiz yer bizim değildir düsturu ile yola çıktıklarını dile getiren Başkan Tamer Yücel, Ülkücü hareketin siyasetçi sahada, meydanda olmalı anlayışı ile hareket ettiğini belirtti. Yücel; “Halkla iç içe olarak acısında, mutlu anında, hastalığında yanında olmalıyız. Bu doğrultuda göreve başladığımızın 2. Günü sahaya indik. Saha çalışmalarımızın miting ortamından çok daha samimi ortamlar olması adına ev, işyeri, kıraathane toplantıları yapıyoruz. Özellikle cami cemaatlerimizle iletişim halindeyiz. Vatandaşımızın sıkıntılarını işveren ve sosyal sorumluluk komisyonlarımız ile çözmeye çalışıyoruz. Bu çalışmaları yaparken siyasi partiyiz, illaki oy gözetiyoruz, ancak her şeyden derdimiz önce insan kazanmak. Ben değil nasıl biz oluruz, vatandaşa nasıl faydalı oluruz, bunu düstur edindik.” ifadelerinde bulundu.

“GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ”
Başkan Tamer Yücel, Milliyetçi Hareketin söz konusu vatan ise her zaman elini değil gövdesini taşın altına koyduğunu ifade ederek, bu uğurda 5 bin’e yakın şehit verildiğini hatırlattı. Yücel; “Söz konusu vatan ise gövdemizi taşın altına koyarız. Bu düsturla çalışmalar yapıyoruz. Bizler sahada olmayı istediğimiz için eskiden köy vasfında olan Büyükşehir yasasıyla birlikte mahalle olan yerlere düzenli gezilerimiz olacak. Genellikle Yüreğir tarım ilçesi orada çiftçilerimiz ile biraya geleceğiz. Köy Kıraathanelerini ziyaret edeceğiz, onların derdini sıkıntısını taleplerini dinleyeceğiz. Mutlaka eleştiriler olacak saygı çerçevesinde onları dinleyeceğiz. Eleştiriye, talebe açığız. Kırmızıçizgimizi aşmayacak şekilde çağrıldığımız her yere gideceğiz.”  

Etiketler:
MHP Yüreğir İlçe Başkanı Tamer Yücel, Çukurova Metropol Medya, Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir Belediyesi

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER