MHP'Lİ UÇAR: EVET, OYU VERMEMİZ DÜŞÜNÜLEMEZ

 MHP'Lİ UÇAR: EVET, OYU VERMEMİZ DÜŞÜNÜLEMEZ

MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Seyhan Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesinin 600 milyon TL;  gerçekleşen bütçenin ise 570 milyon TL olduğunu söyledi. MHP’li Uçar, “Bazı müdürlüklerdeki dağılıma göz attığımızda ‘red oyu’ verdiğimiz açıkça ortada olacaktır. İşletme ve İştirakler Müdürlüğü 2021 yılı bütçesi 66.039.000 TL iken bütçesinin tamamını bitirdikten sonra bütçesi yetmediğinden 4.050.000 TL ek bütçe alarak 2021 yılını tamamlamış. Paranın gider olarak en büyük paylarından biri de araç kiralarına ayrılmasıdır.  Basın yayın müdürlüğü ile birlikte en fazla doğrudan temin yapan müdürlüklerin başında gelmektedir. Buranın müdürü, sorularımızdan kaçmış olacak ki; 2021 yılı kesin bütçe görüşmelerini, işini bahane ederek gelmemiştir.  Müdürün yaptığı bu davranış sadece biz meclis üyelerine yapılan bu hareket, kendisini göreve getiren belediye başkanına olmuştur.  Bu müdürlük, bütçesinin büyük bir kısmını doğrudan teminlere ve reklamlara ayırmıştır. Özellikle bu müdürlüğün yapmış olduğu harcamalar kafamızda soru işareti oluşturduğundan bu müdürlüğün bütçesine hiçbir zaman ‘evet oyu’ vermemiz düşünülemez.” dedi.

“ETKİN HİZMETLER ÜRETEBİLİRDİ”

Seyhan Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün 2021 yılı bütçesi olan 9.543.00 TL’nin tamamını kullanarak ve yedek ödemeden de bir kısım kullanarak 2021 yılını tamamladığına işaret eden MHP’li Uçar, “Bu müdürlük bünyesinde görünüp aslında farklı müdürlüklerde çalışan personellerin işe gelip, gelmedikleri yeterince denetlenmedikleri ve mesaileri ile ilgili kafamızda belirlenen sorulardan dolayı ve bu sorulara da net cevaplar alamadığımız için bu da müdürlüğü de ‘evet oyu’ vermemiz söz konusu değildir. Temizlik işleri Müdürlüğü ise;  2021 yılı bütçesinin tamamı olan 131.860.00 TL’yi kullanmakla birlikte ek bütçeden de 24.000.00TL ile toplamda 155.225.00 TL harcaması olmuştur. Oysa bu bütçeyle bu müdürlük çok daha etkin hizmetler üretebilirdi.” şeklinde konuştu. 

“KÖSTEBEK YUVASINA DÖNMEZDİ”
Fen İşleri Müdürlüğü 2021 yılı bütçesinin 103.049.00 TL olduğunu, ek bütçeyle birlikte 11.523.273 TL harcama yaptığını açıklayan Uçar, “Bir belediyenin iskeletini oluşturan müdürlüklerden bir tane olmasına rağmen maalesef Seyhan’ın ihtiyaçlarına cevap verememiştir. Gerek bütçenin azlığı gerekse de verimli ve etkin bir hizmet oluşturulmamasına karşın Seyhanlı vatandaşlarımızın ısrarla dile getirdiği asfaltlamada sınıfta kalmıştır. Oysa bir müdürlüğün bütçesinden tasarrufa gidilmiş olsaydı ve bu müdürlüğün bütçesine istenilen seviye çıkarılmış olsaydı, bugün Seyhan’ımızın yolları köstebek yuvasına dönmezdi.” diye konuştu.

“AMATÖRLER SPORLAR YOK SAYILDI”

Spor İşleri Müdürlüğü’nü yürüten kişiye hangi sebeplerden dolayı olursa olsun 2’nci bir müdürlük verilmesinin akıl kârı olmadığını ifade eden MHP’li Uçar, “Aynı kişi bir müdürlüğün bütçesini etkin ve yerinde kullanma başarısı göstermemesine rağmen Spor İşleri Müdürlüğü’nün 6.740.000 TL olan bütçesinin büyük bölümü olan kısmını Seyhan Belediyesi spora aktararak, Seyhan’daki amatör spor kulüplerimizin müdürü olmadığını sadece Seyhan Belediyesspor Kulübü’nün müdürü olduğunu ispatlamıştır. Siz amatör spor kulüplerini yok hükmünde gördüğünüz sürece gün geldiğinde, kulüplerimiz için siz geçersiz olacağınızı sandıkta göreceksiniz. Kısacası Seyhan Belediyesi yönetimi 2021 yılı bütçesini yeni projelere, yeni parklara, yeni spor tesislerine, sosyal tesislere, asfalta, kaldırımlara, çıkmaz sokakları açmaya harcaması gerekirken; nerelere ve nasıl harcadığını gözler önüne serdik.” şeklinde konuştu.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER