MHP'Lİ UÇAR: SEYHAN'DA İHALELER MERCEK ALTINA ALINSIN!

MHP'Lİ UÇAR: SEYHAN'DA İHALELER MERCEK ALTINA ALINSIN!

Çukurova Metropol FM 91.0 frekansı ve Metropol Medya sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapılan,  Deniz Tengip ile Kent ve Gündem programının bu haftaki konuğu  MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar oldu.  Uçar, CHP’li Seyhan Belediyesi’ni sert sözlerle eleştirdi. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Seyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nün 3 yıl içerisinde yapmış olduğu ihaleler ve doğrudan teminlerinin gerçek anlamda mercek altına alınması gerektiğine dikkat çekerek, gerek Adana Valiliği gerekse de Seyhan Kaymakamlığı tarafından en ince ayrıntısına kadar konunun incelenmesini istediklerini söyledi. 

Şahsi olarak Seyhan Belediyesi’nin hiçbir yetkilisiyle bir sorunun olmadığını hatta bunun söz konusu dahi olamayacağını açıklayan Şehmus Uçar,  Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı konuyla alakalı defalarca uyardıklarını ancak buna rağmen söz konusu olan Basın Yayın Müdürüne adeta ödüllendirircesine Spor İşleri Müdürlüğü görevini de bağladığını; hatta bu müdürün çok başarılı işler yapıyormuş gibi bir de Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü görevini de istediğini ifade etti.

AKAY’A SERT TEPKİ!
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı defalarca uyarmalarına rağmen hala söz konusu müdürün, görev ve yetkilerinin artırıldığını kaydetti. Konuyu meclis gündeminde defalarca dile getirdiklerini vurgulayan Uçar, ancak her defasında ulu orta her yerde konuşulduğu iddia edilen ‘Ben ne yaparsam yapayım başkan beni görevden alamaz ‘ şeklindeki açıklamaları ile karşı karşıya kaldıklarını anlattı. Uçar, “Seyhan Belediye Başkanına soruyorum; bu söylemden haberiniz varsa ve buna rağmen söz konusu müdürü hala görevinde tutmaya devam ediyorsanız, o zaman müdür, söylediklerinde sonuna kadar haklıdır, ben bu şekilde düşünürüm.” diyerek, Başkan Akay’a sert tepki gösterdi.

“SEYHAN SINIFTA KALDI”
Türkiye'nin 5 büyük ilçesinden biri olan Seyhan’ın resmi kaynaklara göre nüfusunun yaklaşık 850 bin, gayri resmi kaynaklara göre 1 milyonun üzerinde olduğunu hatırlatan Uçar, 2019 yerel seçimlerinden sonra Seyhan Belediyesi’nin yaptığı hizmetlere bakılırsa Seyhan’ın ‘sınıfta kaldığını’ ileri sürdü. Uçar, şöyle devam etti: “Seyhan'ın beklediği hizmetleri ve Seyhan'ın gönlünden geçen hizmetleri verememiş;  sadece 3 yılda Seyhan'ın bütçesinden nerelere, nasıl harcandığını, dahi hesabını veremeyen bir yönetimle karşı karşıyayız.  3 yıldır bir çivi çakmazken,   yaptıkları tek şey; bir önceki dönemde bulunan şu an Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan devralınan projeleri tamamlamak oldu. Bu yapılanların haricinde de Seyhan'a farklı bir projelerin olmadığı bir yönetim ve başkanla karşı karşıyayız.  Madem sizin bir projeniz yoksa,  madem Seyhan'ın beklediği hizmeti vermeyeceksiniz,  neden bu göreve talip oldunuz? Neden vatandaşlarımızın beklentilerini sıfıra indirdiniz?”

“GÖREVLERİNİ UNUTMUŞLAR”
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve Seyhan’ı yönetenlerin ‘Sosyal Belediyecilik’ adı altında Seyhanlının hizmet alma hakkını elinden aldığını anlatan Şehmus Uçar,  Seyhan Belediyesi’nin asli görevlerini unutmuş olabileceğini savunarak, şunları kaydetti: “Kompost gübre üretimine geçiyor,  bakkalcılık yapıyor,  sütçülük yapıyor, yoğurt satıyor,  dikim evi ile uğraşıyor ve 3 - 5 kova boya öğretiyor.  Kendilerine sorduğumuzda ise ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışının doğrultusunda çalışmalar ürettiklerini söylüyorlar. Belediyenin asli görevleri vardır;   asfalt,   spor tesisi,  bakım evleri, yaşlı bakım evi,  öğrenci için yurt yapar ama Seyhan Belediyesi asıl görevini unutmuş durumdadır. Kişi başına düşen yeşil alan  arttırılmasından tutun da,  evlenecek olan çiftlere  kadar çeşitli yapması gereken önemli görevleri vardır.  Seyhan Belediyesi asıl görevlerini unutmuş olacak ki; Sosyal Belediyecilik adı altında, halkın yararına olmayan projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor.”

“SEYHAN’I GEZİYORUM”
2023 yılının Haziran ayında yapılacak olan genel seçime odaklanmış olduklarını, Cumhur İttifakı'nın en üst seviyeye çıkartılması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirten Uçar, “Öncelikli hedefimiz,  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrardan cumhurbaşkanı yapmak. Milliyetçi Hareket Partisi olarak da Adana'da arzuladığımız milletvekili sayısına ulaşmak, sonrasında ise elbette yerel ağırlığı illerimizde kazandıracağız.  Benim de gönlümden geçen Seyhan Belediye Başkan adayı olarak, Seyhan Belediye Başkanı seçilmektir. Genel merkezimizin, yönetimlerimizin ve vatandaşlarımızın takdirleri ile Seyhan Belediye Başkanı seçilmek için 7 yıldır Seyhan’ı karış karış geziyorum.” diye konuştu. 
 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER