POLİS ‘EĞİTİM’ İÇİN DENETİMDE

POLİS ‘EĞİTİM’ İÇİN DENETİMDE

Adana’da polis, çocuk ve gençlerin huzur ve güvenli bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak için okul çevresindeki denetimlerini sıklaştırdı. Bu kapsamda kent merkezi ve ilçelerde tam 326 polis, 338 eğitim kurumu ve çevresini mercek altına aldı. Şüpheli görülen bin 246 kişinin ‘GBT’ yapıldı; 238 işyeri ve 24 metruk binayla birlikte 98 park ve bahçe kontrol edildi. 

Adana’da çocuk ve gençlerin, huzur ve güven ortamında eğitim-öğretim görebilmesi için polis alanlara çıktı. Kent genelindeki 338 okulun çevresi denetimden geçti; şüpheli görülen tam bin 246 kişi, ‘Genel Bilgi Taraması’na (GBT) tabi tutuldu.

338 OKUL KONTROL ALTINDA
Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, okulların açılmasının ardından, Adana genelinde eğitim-öğretimin, huzur ve güven içinde gerçekleştirilmesi için ekibine talimat verdi. Bu kapsamda kent genelindeki riskli görülen okullar ve çevresinde kapsamlı bir denetim gerçekleştirildi. 117 ekipten oluşan toplam 326 polis, Adana genelindeki 338 okul ve çevresinde denetim yaptı; çevreyi mercek altına aldı. 

BİN 246 KİŞİ ‘GBT’YE GİRDİ 
Yapılan denetimler kapsamında eğitim kurumları çevresinde görülen ve durumu şüpheli bulunan tam bin 246 kişi, ‘GBT’ye tabi tutuldu. Yine okul çevresindeki 24 metruk binanın yanı sıra 98 park ve bahçe özel eğitimli narkotik detektör köpekleriyle kontrol edilirken, 238 işyeri de denetlendi. Yoklama kaçağı bir kişi hakkında tebligat düzenlenirken, 3 işletmeye de ‘işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı’ bulunmadığı gerekçesiyle tutanak tutuldu. Polis, denetimler kapsamında çocuklarla yakından ilgilenirken, anne ve babalarına da eğitici broşürler dağıttı


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER