ŞEHİT BABASINI GURURLANDIRDI

ŞEHİT BABASINI GURURLANDIRDI

Adana’da henüz 16 aylıkken, 46 yıl önce babasını şehit veren ve onun izinden giderek, polis olmaya karar veren Nalan Özen, ‘birinci sınıf emniyet müdürü’ oldu ve başmüfettişliğe atandı. Görev yaptığı dönemde şehit ailelerinin ‘Nalan ablası’ olan Özen, şehit törenlerinde de kendisi gibi babasız kalan şehit eşi ve çocuklarını teskin etmek, onun en büyük görevlerinden biri oldu. Her törende şehit babasının acısını yaşasa da dimdik ayakta durup, onlara güç vermeye çalıştı. 

Adana’da 46 yıl önce şehit düşen babasını son yolculuğuna uğurladığında henüz 16 aylık bir bebekti. O da babasının izinden gitti ve polis oldu. Nalan Özen, meslekte 30 yılı geride bırakırken, ‘birinci sınıf emniyet müdürü’ rütbesi alıp, başmüfettişliğe atandı.

BABASININ İZİNDEN GİTTİ
Polis memuru Hüseyin Özen, 1974 yılında Hatay’da çıkan bir çatışmada hayatını kaybederek şehit düştüğünde geride gözü yaşlı bir eş ve 2 çocuk bıraktı. Nalan Özen de babasını son yolculuğuna uğurladığında henüz 16 aylık bir bebekti. O masum bebek büyüdü ve şehit babasının izinden gidip, polis olmaya karar verdi. Polis Akademisi’ni başarıyla tamamlayıp, 1995 yılında ‘komiser yardımcısı’ olarak mesleğe ilk adımını attı.  

ACISINI YÜREĞİNE GÖMDÜ
Meslekteki başarısı, onu ön plana çıkarttı ve Özen, Adana Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürü oldu. Nalan Özen, mesleğini yerine getirirken, şehit düşen polislerin ailelerine acı haberi de yine o vermek zorunda kaldı. Gelen her haber, ona 46 yıl önce kaybettiği babasını hatırlatsa da acısını yüreğine gömüp, dimdik ayakta durdu. Her cenazede şehit eşi ve çocuklarının yanında saf tutup, onları teskin etmeye çalıştı. 
BİRİNCİ SINIF MÜDÜR OLDU
Yıllarca aynı görevde bulunup, her şehit cenazesinde aynı acıyı yaşasa da bir polis müdürüne yakışanı yerine getirdi. Aşkla bağlandığı mesleğinde rütbe alıp, ‘Adana Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı’ görevine yükselen Özen’in başarısı onu bir kez daha zirveye taşıdı. Geçtiğimiz günlerde ‘birinci sınıf emniyet müdürü’ rütbesine yükseltilen Nalan Özen, aynı zamanda polis başmüfettişliği görevine de atandı.

DOĞAN İNCİ’DEN ANLAMLI JEST
Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci de Nalan Özen gibi rütbe alıp, ‘başmüfettişlik’ görevine atanan Ayhan İlkkar, Seyfulular Özdemir ve Murat Yıldız onuruna Adana Polisevi’nde bir akşam yemeği düzenledi. Doğan İnci, söz konusu isimlere Adana’da yaptıkları başarılı çalışmalar, kentte huzur ve güvenin sağlanması adına ortaya koyduklaru özveri nedeniyle birer teşekkür plaketi sundu.                                        


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER