SEYHAN BELEDİYESİ KANUN TANIMIYOR

   SEYHAN BELEDİYESİ KANUN TANIMIYOR

Adana'nın Seyhan İlçesi'ndeki doğa katliamında, Seyhan Belediyesi'nin DSİ'nin, Türkiye Cumhuriyeti Kanunları'na dayandırarak hazırladığı raporu hiçe sayıyor. DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, Sırrıefendi Göleti'nin eski haline getirilmesi, tahsisin iptali ve idari yaptırımların uygulanması doğrultusunda rapor hazırlamış ve Adana Valiliği başta olmak üzere tüm ilgili kurumlara göndermişti.

DEVLETİN KURUMLARI NEDEN SESSİZ?
Doğa katliamının yapıldığı Seyhan Belediyesi sınırları içerisindeki bölgede, hem göletin kurutulması, hem de tarıma elverişli arazinin üzerine ticarethaneler yapılacak olması kamuoyunda büyük tepki uyandırdı. DSİ 6. Bölge Müdürlüğü'nün raporuna rağmen, Adana Valiliği, Seyhan Kaymakamlığı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, DSİ'nin raporuna rağmen bir yaptırımda bulunmadı. Kurumların neden Seyhan Belediyesi'nin bu kanunsuzluğuna sessiz kaldığı, kamuoyunda da büyük merak uyandırdı.

BELEDİYE YAPILAŞMAYA BAŞLADI

DSİ Bölge Müdürlüğü, tahsisin iptali ve idari yaptırımla ilgili rapor üzerine rapor hazırlarken, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın, bölgede çalışmalara devam edilmesi talimatı, kurumun kanunların tanımadığının göstergesi oldu. Belediyenin kanunlara rağmen, kurutulan Sırrıefendi Göleti üzerine beton temel atarak, konteynır yerleştirmesi, Çevrecilerin ve bölge halkının tepkisini topladı. Seyhan Belediyesi'nin kanun tanımayan bu girişimine, Adana Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığı 'dur' diyecek mi?

VİNÇ KİRALADILAR
Seyhan Belediyesi'nin kanun tanımayan girişimleri, gazetemiz tarafından fotoğraflandı. Seyhan Belediyesi çalışanlarının Zabıta aracıyla geldiği bölgeye, özel bir şirketten kiralanan vinçle, konteyner indirildi. Yangından mal kaçırırcasına yapılan bu kaçak uygulamaya 'dur' denilmesini isteyen çevreciler, yetkililerden bu uygulamanın bir an önüne geçilmesini istediler. Çalışmaları izleyen vatandaşlar, 'Kanunsuz iş yapmak için bir de dışarıdan vinç kiralamışlar. Bu belediyeyi yönetenlerin kanunlardan haberi yok mu? Neden kimse bu kanunsuzluğa sesini çıkarmıyor?" diye tepki gösterdi.

HABERİMİZ TÜRKİYE GÜNDEMİNDE
Seyhan Belediyesi'nin proje adı altında gerçekleştirdiği doğa katliamını kamuoyuna duyuran gazetemiz, A Haber ekranlarına taşındı. A Haber Temsilcisi Halil İbrahim Uğur'un canlı yayın konuğu olan Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Şehmus Uçar, "Bu gazete, kanunsuzluğu günlerdir manşetine taşıyor. Bu kanunsuzluğu neden kimse ses çıkarmıyor diye de soruyor. Bir an önce bu yanlıştan dönülmeli" diye konuştu. Uçar, Metropol Gazetesi'nin manşetini ekrana taşıyarak, Seyhan Belediyesi'nin diğer kanunsuz uygulamalarından da söz etti.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER