SEYHAN'DA MİLYONLUK VURGUN MU?

SEYHAN'DA MİLYONLUK VURGUN MU?

Seyhan Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün ihale ettiği, belediye hizmetlerinin tanıtımı ihalesinin şartnamesinde belirtilen maddeler hiçe sayılarak, hem ihale şartnamesine uyulmuyor hem de kullanılan malzeme farklılığından milyonluk fark ortaya çıkıyor.


MİLYONLUK HAKSIZ KAZANÇ ORTAYA ÇIKIYOR
Belediye hizmetlerinin tanıtımında yer alan vinil işleri, reklamcılar arasında ‘Avrupa Vinil’ olarak bilinen, çapraz dokuma vinil olması gerekirken, dergi kağıdı kalınlığındaki vinil kullanılarak, milyonluk usulsüzlük yapılıyor. Belediyenin reklamlarını yapan firma, hem bilboardlarda hem de pankartlarda kullandığı ince vinil ile metrekare başına 80 cent haksız kazanç sağlıyor. Şartnamede belirtilen vinilin metrekare fiyatı, baskıya girmeden 1,55 dolar, Seyhan Belediyesi tanıtım çalışmalarında kullanılan vinilin metrekaresi ise 75 cent. Aradaki 80 cent, direkt olarak müteahhidin cebine girerken, belediye yetkililerinin bu işin kabulünü nasıl yaptığı ise merak konusu oldu.

NEDEN DENETLENMİYOR, KİM GÖZ YUMUYOR?
Seyhan Belediyesi'nin hizmet tanıtımı ve reklam ihalesi işinde 130 bin metrekare vinil kullanımı yer alıyor. Şartnamede belirtilen Avrupa vinil yerine, Çin vinili olarak bilinen ince vinil kullanıldığında, bir milyon 800 bin TL'lik haksız kazanç ortaya çıkıyor. Tanıtım hizmetlerinde şartnameye aykırı vinil kullanımını ihalenin çıktığı müdürlüğün yetkilisi mi istiyor, yoksa müteahhit mi böyle bir usulsüzlük yapılıyor kimse bilmiyor. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nı, yapılan bu usulsüzlüğü incelemek üzere göreve davet ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin Savcıları, yapılan işlerin denetimini yaptığında, kesilen fatura ile yapılan işip birbiri ile aynı olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞLARDI...
Şartnameye aykırı işin yapıldığını daha önce de MHP'li Meclis Üyesi Şehmus Uçar tespit ederek tepki göstermiş ve bu yolsuzluğun hesabının sorulmasını istemişti. Uçar'ın açıklamasının ardından belediyenin tanıtımı yapılan uygunsuz viniller toplatılıp, yerine şartnameye uygun Avrupa viniller asılmıştı. Müteahhit firmanın ince vinil kullanmasını işi kabul eden komisyon üyeleri ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü neden denetlemiyor? Bu işe kim ya da kimler göz yumuyor. Devletin tek kuruşuna göz dikenlere, kamuoyu adına hesap sormaya devam edeceğiz. Çukurova Metropol Gazetesi olarak, tüm yolsuzlukların ve usulsüzlüklerin takipçisi olacağız.


 

Reklam Alanı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER